Haberlerİzmir HaberleriAliağa'ya 100 bin yazlık çiçek

Aliağa'ya 100 bin yazlık çiçek - İzmir Haberleri

İzmir'in Aliağa ilçesinde, yeni alanlar oluşturmak için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Aliağa Belediyesi, kentin farklı noktalarında 100 bin yazlık çiçek ve bitkiyi toprakla buluşturmak için kolları sıvadı.

Aliağa'ya 100 bin yazlık çiçek

Alt yapı çalışmalarının yanı sıra kent estetiğine de büyük önem veren Aliağa Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı Sahil Bandı ile Eski Sebastian Laguna Caddesinde 100 bin yazlık çiçek ve bitkiyi toprakla buluşturuyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler çiçek dikim çalışmalarının bir bölümünü tamamladı. Rengarenk görünümü, küçük seyir tepeleri, farklı türden bitkilerle oluşturulmuş desen ve motif uygulamalarıyla vatandaşların şimdiden beğenisini kazanan sahil bandının, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte çiçek bahçesine dönüşeceği ifade edildi. Renk cümbüşü oluşturan çiçek ve bitkiler,
İlçe genelinde bugüne kadar binlerce fidan ve çiçeği toprakla buluşturduklarını belirten Aliağa Belediyesi Ziraat Mühendisi Bilal Özdemir, 'İlçemizin her geçen gün daha yeşil ve rengarenk olması için ekiplerimizle gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz. Cumhuriyet Meydanı Sahil Bandı ile Eski Sebastian Laguna Caddesinde yaptığımız çalışmalar sonunda bu bölge adeta bir çiçek bahçesine dönüşecek. Hem Aliağalıların hem de çevre ilçelerden misafir olarak gelen vatandaşların görmeden gitmeyeceği bir yer olacak' dedi.

Aliağa’ya 100 bin yazlık çiçek

SIRADAKİ HABER
}