HaberlerSamsun haberSamsun'da balık fiyatları ne kadar?

Samsun'da balık fiyatları ne kadar? - Samsun haber

Samsun'da hava sıcaklıklarının azalmasıyla birlikte balık fiyatlarında düşüş görüldü. Peki  Samsun'da balık fiyatları ne kadar? İşte balık fiyatlarındaki son durum.

Samsun'da balık fiyatları ne kadar?

Samsun'da havaların soğumasıyla balıkların çoğalması hem balıkçıların hem de müşterilerin yüzünü güldürüyor. Balık esnafı Karadeniz'de balığın bol olduğunu ve ilerleyen günlerde balık fiyatlarında daha da düşüş olabileceğini belirtti. Geçtiğimiz haftalarda kilosu 10 lira olan hamsi bu hafta 7 liradan tüketicilerle buluşuyor. Peki Samsun'da balık fiyatları ne kadar? İşte balık fiyatlarındaki son durum.

HAMSİ 7 LİRA

Samsun balık esnaflarından Kurtça Aydın havaların soğumasıyla balığın çoğalacağını belirterek, 'Birkaç gündür havaların sert gitmesinden dolayı hamsiyi 7-8 liraya satıyoruz. İstavrit biraz pahalandı 15 lira, mezgit 7 lira, barbun 10 lira yani şu an balıklarımız güzel ve taze. Havaların soğuması ile birlikte balıkta artış bekliyoruz. Hava soğuyunca balık daha tatlı ve daha yağlı olur. Bu şekilde olunca da vatandaşın da bizim de yüzümüz güler. Hamsi bol olursa 5 liraya kadar düşer. Şu anda en çok mezgit, hamsi, istavrit ve barbun satılıyor' dedi.
Samsun halkının balığı sevdiğini belirten Kadir Topaloğlu ise 'Fiyatlar şu an da iyi gidiyor. Hamsi 7 lira, mezgit 7 lira, barbun 10 lira, istavrit 10 lira. Vatandaş talep ediyor, biz de bol bol balık satıyoruz. En çok hamsi gidiyor. Şu anda hamsi zamanı ve fiyatlarda da uygun' şeklinde konuştu.SIRADAKİ HABER
}