HaberlerVan haberVan'da tekvando müsabakaları sona erdi

Van'da tekvando müsabakaları sona erdi - Van haber

Van Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün 2019 yıllık faaliyet programında yer alan ve Tekvando İl Temsilciği organizasyonluğunda 8 kulüpten 106 sporcunun katılımıyla yapılan il birinciliği ve Türkiye seçmeleri tamamlandı.

Van'da tekvando müsabakaları sona erdi

İskele Yatılı Bölge Ortaokulunun spor salonunda yapılan tekvando il birinciliği müsabakaları gecenin geç saatlerine kadar devam etti. Zorlu ve çekişmeli müsabakaların sonunda dereceye giren sporculara ödülleri, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Tekvando İl Temsilcisi Murat Yazlık, okul müdürleri ve çocuklarını izlemeye gelen veliler tarafından verildi. Yapılan ödül töreni sonunda açıklamalarda bulunan Murat Yazlık, il seçme müsabakalarında birinci olan sporcuların Türkiye şampiyonasına katılacaklarını belirterek, hedeflerinin ulusal ve uluslararası şampiyonluk yaşatan sporcular yetiştirmek olduğunu söyledi. Murat Yazlık, 'Van Tekvando İl Temsilciliği olarak organizasyonluğunu yaptığımız ve 8 kulübümüzden 106 sporcumuzun katılım sağladığı il birinciliği ve Türkiye şampiyonası seçmelerinde bizlerden hiçbir desteğini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz olmak üzere, müsabakalarda görev alan antrenörlerimize ve hakemlerimize çok teşekkür ediyor, ilimizi Türkiye şampiyonasında temsil edecek sporcularımıza da şimdiden başarılar diliyoruz' dedi.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ise, 8 farklı kulüpten 106 sporcunun katılımıyla yapılan müsabakalarda zorlu karşılaşmaların yaşandığına bizzat şahitlik ettiğini belirterek, 'Her zorlu ve çekişmeli geçen müsabakalar sonunda sporcularımızın bu branşa ne kadar yatkın ve hevesli olduklarını gördük. Van'da bugün önemli bir seçme müsabakasının heyecanını yaşıyoruz. Hedefimiz her kategoride en başarılı sporcularımızla şampiyonalara katılmak. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve her zaman olduğu gibi başarı kürsüsünde gurur verici başarılarla yer almaktır. Bu duygu ve düşüncelerle il birinciliği müsabakalarının gerçekleşmesinde emeği geçen il temsilciliğimize, sporcularımızın yetişmesinde emekleri oldukça fazla olan antrenörlerimize ve salonumuzu dolduran değerli ailelerimize de çok teşekkür ediyorum' diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da ticari taksi TIR'a çarptı

1 Samsun'da ticari taksi TIR'a çarptı

Yeni Çorumspor - Yılport Samsunspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

2 Yeni Çorumspor - Yılport Samsunspor maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda?

Yılport Samsunspor, Yeni Çorumspor'a hazır

3 Yılport Samsunspor, Yeni Çorumspor'a hazır

7 Aralık Cumartesi il il güncel fındık fiyatları! Fındık fiyatları ne kadar?

4 7 Aralık Cumartesi il il güncel fındık fiyatları! Fındık fiyatları ne kadar?

Muhtarı 14 bin lira dolandırdılar

5 Muhtarı 14 bin lira dolandırdılar

Şizofren kızın çıkardığı yangında annesi öldü

6 Şizofren kızın çıkardığı yangında annesi öldü

TEM'de bariyerlere çarpan tır şarampole yuvarlandı

7 TEM'de bariyerlere çarpan tır şarampole yuvarlandı

Samsun Gazi'de doktorlar şampiyon

8 Samsun Gazi'de doktorlar şampiyon

7 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu

9 7 Aralık Cumartesi Samsun hava durumu

Gönüllü öğrenciler mülteci çocuklar için oyuncak üretiyor

10 Gönüllü öğrenciler mülteci çocuklar için oyuncak üretiyor


SIRADAKİ HABER
}