HaberlerSamsun haberSamsun'da Melis bebeğin kahreden ölümü

Samsun'da Melis bebeğin kahreden ölümü - Samsun haber

3 aylıkken lösemi teşhisi konulan ve bulunan ilik naklinden sonra rahatsızlanarak Samsun Ondokuz Mayıs Çocuk Üniversitesinde tedaviye alınan Melis bebek hayatını kaybetti.

Samsun'da Melis bebeğin kahreden ölümü

Artvin'de Nurcan ve Metin Yılmaz çiftinin kızları Melis'e 3 aylıkken lösemi teşhisi konuldu. Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde 2017 yılında 6 aydır tedavi gören minik Melis'in annesi Nurcan Yılmaz, kızının sağlığına kavuşması için sosyal medya hesabından ilik nakli gerektiğini yazdı. Paylaşımın üzerine duyalı vatandaşlar Artvin Kızılay Şubesi yetkilileri ile görüşerek ilik nakli çağrısında bulunmuş kısa sürede Melis bebeğe uygun ilik nakli sağlanmıştı.

Nakilden bir yıl sonra rahatsızlanan Melis bebek, Samsun Ondokuz Mayıs Çocuk Üniversitesi yoğun bakımda tedavi altına alındı. Tedaviye yanıt vermeyen Melis bebek hayata gözlerini yumdu. Nurcan ve Metin Yılmaz çiftinin tek çocukları olan Melis bebeğin Cenazesi bugün öğlen namazında Artvin merkeze bağlı Maden Köyünde defin edilecek.



SIRADAKİ HABER
}