HaberlerManisa HaberleriSelendi'de futbol ve voleybol şampiyonası

Selendi'de futbol ve voleybol şampiyonası - Manisa Haberleri

Manisa'nın Selendi ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla liseler arası futbol ve voleybol şampiyonası düzenlendi.

Selendi'de futbol ve voleybol şampiyonası

Manisa'nın Selendi ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla liseler arası futbol şampiyonası düzenlendi. Üç Eylül stadında 1 hafta boyunca süren turnuvada Selendi Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çok Programlı Lisesi ile Anadolu İmam Hatip Lisesi futbol takımları yer aldı. Lig usulü ile oynanan müsabakalara okul öğrencileri de arkadaşlarını yalnız bırakmayarak takımlarını destekledi. Anadolu Lisesi Genç Erkeler Futbol Takımı diğer rakiplerini yenerek 12 puanla namaglup olarak şampiyon oldu. Turnuvanın ikincisi 7 puan ile Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi olurken üçüncü ise 6 puan ile Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi oldu.
Öte yandan etkinlikler kapsamında voleybol şampiyonası da düzenlendi. Lig usulü puanlama sistemi ile bir hafta süren müsabakalara Selendi Anadolu Lisesi, Selendi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Çok Programlı Anadolu Lisesi kız voleybol takımları katıldı. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Voleybol takımı tüm rakiplerini aynı skorlarla 3-0 yenerek 12 puanla şampiyon oldu. Turnuvada Anadolu Lisesi ikinci olurken, Anadolu İmam Hatip Lisesi takımı da üçüncü oldu. Şampiyonalar sonucu dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda verilecek.

Selendi’de futbol ve voleybol şampiyonası

SIRADAKİ HABER
}