Haberler19 Mayıs Belediye Başkanı Topaloğlu: 'Halkımızın sağlığı ile oynatmam'

19 Mayıs Belediye Başkanı Topaloğlu: 'Halkımızın sağlığı ile oynatmam'

Samsun'un 19 Mayıs İlçesi'nde tarihi geçmiş 8.5 ton beyaz ete el konulması üzerine Belediye Başkanı Osman Topaloğlu yaptığı açıklamada, 'Halkımızın sağlığı ile oynatmam' dedi

19 Mayıs Belediye Başkanı Topaloğlu: 'Halkımızın sağlığı ile oynatmam'

19 Mayıs Belediye Başkanlığına gelen bir ihbarı değerlendiren Veteriner Hizmetleri ve Zabıta Ekipleri, 8.5 ton tarihi geçmiş beyaz ete el koymuştu.

Durumun tespit edilmesinin ardından İlçe Tarım Müdürlüğü'ne bilgi veren ekipler, tarihi geçmiş 8.5 ton beyaz eti Samsun Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü'ne teslim etti ve depodaki malların sahibi hakkında yasal işlem başlattı.

YASAL İŞLEM BAŞLATILDI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "Ülkemizde son zamanlarda yakalanan en yüksek tarihi geçmiş bozuk et ekiplerimizin gerçekleştirdiği baskında ortaya çıkmıştır. 8.5 ton satışa hazır beyaz et yakalanarak imha edilmiştir ve mal sahibi hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Ramazan ayı öncesinde denetimlerimizi daha da sıklaştırdık. 19 Mayıs Belediyesi olarak kendi bölgemizde vatandaşlarımızın sağlığı için denetimlere devam edeceğiz. İlçemizde kimseyi halkımızın sağlığı ile oynatmam’’ dedi.

SIRADAKİ HABER
}