HaberlerMadalya avcıları

Madalya avcıları

Okullararası Genç Erkekler Boks Türkiye Şampiyonası'nda Samsunlu sporcu Yiğit Us, altın madalya kazanırken, Selahattin Sinecek ise Türkiye ikinciliği elde etti. Antrenör Fazlı Us, Samsun'a madalya getirme alışkanlıklarını sürdürmek istediklerini söyledi

Madalya avcıları

Samsunlu sporcular Yiğit Us ve Selahattin Sinecek, Elazığ'da düzenlenen Okullararası Genç Erkekler Boks Türkiye Şampiyonası'nda ringi salladı. 60 kiloda rakiplerini tek tek deviren Yiğit Us, şampiyon oldu. 48 kiloda ringe çıkan Selahattin Sinecek, Türkiye ikincisi olarak, gümüş madalya kazandı. Antrenör Fazlı Us, başarılı sporcularını kutlayarak, "Yiğit ve Selahattin geleceği parlak iki yetenek. Elde ettikleri başarılarda bunu gösteriyor. İnanıyorum ki, bu sporcularımız Avrupa'da ve Dünya'da ses getirecek başarılar kazanacak. Zaten geçmişte Urguya Us'un Avrupa şampiyonluğu, Nagihan Keskin ve Buse Nur Zengin'in Türkiye üçüncülüğüyle Samsun'un ismini duyurmuştuk. Şehrimize madalya getirme alışkanlığımızı, Yiğit ve Selahattin ile Elazığ'da sürdürdük. Mutluyuz." diye konuştu.

MÜDÜRLERDEN TEBRİK

Samsun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) Müdürü Ahmet Halim, öğrencisi Selahattin Sinecek'i, İlkadım Piri Reis MTAL Müdürü Mustafa Şahin öğrencisi Yiğit Us'u başarısından dolayı tebrik etti.

SIRADAKİ HABER
}