Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Dursun Özbek: 'UEFA 1 Hafta İçinde Karar Verecek'

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, UEFA ile yaptıkları kritik gelişmenin olumlu geçtiğini kaydederek, kararın 1 hafta içerisinde verileceğini söyledi.

Dursun Özbek: 'UEFA 1 Hafta İçinde Karar Verecek'

Avrupa kupalarından men edilme tehlikesi bulunan Galatasaray yönetimi, UEFA ile kritik toplantıyı tamamladı.

Toplantıda Başkan Dursun Özbek, Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır, Genel Sekreter Fatih İşbecer, Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm ile Mali İşler Müdürü Sedef Hacısalihoğlu yer aldı. Sarı-kırmızılıları toplantıda ünlü avukat Jean Louis Dupont savundu.

'1 HAFTA İÇERİSİNDE KARAR VERECEKLER'
Toplantı sonrası açıklamada bulunan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, verilecek olan kararı beklediklerini dile getirerek, 'Daha önce de buraya gelmiştik. Biz araştırma ekibine gerekli bilgileri, gerekli yorumları, neden bu zararların meydana geldiğini anlatmıştık. Şimdi Hakimler Kurulu'na bunu daha detaylı, daha karşı tarafı ikna edici şekilde anlattık. Avukatımızla birlikte geldik, kendilerine anlattık. İki tarafın birbirini iyi anladığı, Galatasaray'ın içinde bulunduğu şartların neler olduğunun çok iyi şekilde izah edildiği bir toplantı oldu. Eminim ki burada yargıçlık görevini yapan kişiler de Galatasaray'ın ne kadar önemli bir marka olduğunu anlamıştır. Zannedersem 1 hafta içerisinde karar verecekler, bu kararı bekliyoruz. Bu karar 2 etaplı olacaktır. Onların verdiği kararın bir de CAS durumu var. İstenmeyen bir kararın çıkması halinde CAS yolu açıktır. Ben buradaki kararın CAS'a ihtiyaç olmayacak şekilde olacağını umuyorum' diye konuştu.

'KESİNLEŞEN BİR CEZA YOK'
Galatasaray'ın kesinleşen bir cezası varmış gibi bir algı olduğunun sorulması üzerine ise Özbek, 'Kasıtlı bunlar. Şu an verilmiş bir ceza yok. Hala Galatasaray UEFA'da oynuyor, akredite. Kulübün almış bir cezası yok. Bunu varmış gibi göstermeyi ben maksatlı görüyorum. İş karar aşamasında, bunu etkileyecek bir şey yapmamak lazım. Alınan karardan sonra ne yapılacak onu düşünmek lazım. Şu anki hava kötü bir hava değil' cevabını verdi.

Öte yandan UEFA yetkililerine yaptıkları bütün aksiyonları anlattıklarını belirten Başkan Özbek, karar verecek kişilerin Galatasaray yönetiminin nasıl bir çaba içinde olduklarını anladıklarını belirtti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda esrarengiz olay

1 Samsun'da esrarengiz olay

 Fındıkta fiyat umudu

2 Fındıkta fiyat umudu

Samsunspor Teknik Direktör Özköylü Hep aynı yenilgiler

3 Samsunspor Teknik Direktör Özköylü: Hep aynı yenilgiler

Samsunsporda yenilerin hepsi oynadı

4 Samsunspor'da yenilerin hepsi oynadı

Kabus gibi

5 Kabus gibi

Samsundaki kazada sürücü parçalanan tırdan sağ çıktı

6 Samsun'daki kazada sürücü parçalanan tırdan sağ çıktı

Palamut bolluğu hamsiyi etkiledi

7 Palamut bolluğu hamsiyi etkiledi

 Samsunun tarihi siliniyor

8 Samsun'un tarihi siliniyor

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel Değişikliğin faydaları anlatılacak

9 AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel: Değişikliğin faydaları anlatılacak

 Tekstil esnafı zorda

10 Tekstil esnafı zorda


SIRADAKİ HABER