Dursun Özbek: 'UEFA 1 Hafta İçinde Karar Verecek'

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, UEFA ile yaptıkları kritik gelişmenin olumlu geçtiğini kaydederek, kararın 1 hafta içerisinde verileceğini söyledi.

Dursun Özbek: 'UEFA 1 Hafta İçinde Karar Verecek'

Avrupa kupalarından men edilme tehlikesi bulunanGalatasaray yönetimi, UEFA ile kritik toplantıyı tamamladı.

Toplantıda Başkan Dursun Özbek, Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır, Genel Sekreter Fatih İşbecer, Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm ile Mali İşler Müdürü Sedef Hacısalihoğlu yer aldı. Sarı-kırmızılıları toplantıda ünlü avukat Jean Louis Dupont savundu.

'1 HAFTA İÇERİSİNDE KARAR VERECEKLER'
Toplantı sonrası açıklamada bulunan Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, verilecek olan kararı beklediklerini dile getirerek, 'Daha önce de buraya gelmiştik. Biz araştırma ekibine gerekli bilgileri, gerekli yorumları, neden bu zararların meydana geldiğini anlatmıştık. Şimdi Hakimler Kurulu'na bunu daha detaylı, daha karşı tarafı ikna edici şekilde anlattık. Avukatımızla birlikte geldik, kendilerine anlattık. İki tarafın birbirini iyi anladığı, Galatasaray'ın içinde bulunduğu şartların neler olduğunun çok iyi şekilde izah edildiği bir toplantı oldu. Eminim ki burada yargıçlık görevini yapan kişiler de Galatasaray'ın ne kadar önemli bir marka olduğunu anlamıştır. Zannedersem 1 hafta içerisinde karar verecekler, bu kararı bekliyoruz. Bu karar 2 etaplı olacaktır. Onların verdiği kararın bir de CAS durumu var. İstenmeyen bir kararın çıkması halinde CAS yolu açıktır. Ben buradaki kararın CAS'a ihtiyaç olmayacak şekilde olacağını umuyorum' diye konuştu.

'KESİNLEŞEN BİR CEZA YOK'
Galatasaray'ın kesinleşen bir cezası varmış gibi bir algı olduğunun sorulması üzerine ise Özbek, 'Kasıtlı bunlar. Şu an verilmiş bir ceza yok. Hala Galatasaray UEFA'da oynuyor, akredite. Kulübün almış bir cezası yok. Bunu varmış gibi göstermeyi ben maksatlı görüyorum. İş karar aşamasında, bunu etkileyecek bir şey yapmamak lazım. Alınan karardan sonra ne yapılacak onu düşünmek lazım. Şu anki hava kötü bir hava değil' cevabını verdi.

Öte yandan UEFA yetkililerine yaptıkları bütün aksiyonları anlattıklarını belirten Başkan Özbek, karar verecek kişilerin Galatasaray yönetiminin nasıl bir çaba içinde olduklarını anladıklarını belirtti.EN ÇOK OKUNANLAR

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

1 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

2 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

3 İşte AK Parti Samsun'dan aday adayları

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

4 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

5 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

7 Samsun'da siyasi hareketlilik! İşte istifa etmesi beklenen isimler

Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'

8 Yusuf Ziya Yılmaz: 'Refah için çırpındım'

 Kaldırım, resmen aday adayı

9 Kaldırım, resmen aday adayı

Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı

10 Samsun'da inşaatta çalışan işçileri elektrik çarptı: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER