HaberlerKorukır'dan olay sözler...

Korukır'dan olay sözler...

Kırmızı-Beyazlı ekibin teknik patronu Engin Korukır, iddialı konuştu. Başarılı teknik adam, 'Önümüzdeki iki maçı kazanırsak; 6. olabiliriz. 9 puanlık maçlar oynayacağız. O maçları bekliyorum. İlk iki mucize değil. Yeter ki gerekli maçları kazanalım. Samsunspor, Süper Lig'e çıkarsa; 500 milyon lira kazanmaktan çok daha mutlu olurum' dedi

Korukır'dan olay sözler...

Samsunspor, onun gelişiyle çıkışa geçti, kaybolan umutlar tekrar yeşerdi. Kimden bahsediyoruz. Tabii kiEngin Korukır. Pozitif enerjisi, bilgi birikimi, tecrübesi ve iletişiminin yanı sıra, ekip ruhunu tekrar kazandıran Samsunspor Teknik Direktörü Engin Korukır, takımın performansı, lig yarışı, hedefler, oyuncuların performansı ve taraftarlar başta olmak üzere birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Haber Gazetesi Spor Servisi Müdürü Muhammet Çavuşoğlu'na özel röportajda samimi açıklamalarda bulunan Korukır, tüm sorulara içtenlikle cevap verdi.

KRİZ YÖNETMEK ÇOK ÖNEMLİ
İlk olarak sözlerine Karşıyaka maçıyla başlayan Korukır, "Farklı kazanacağımız bir maçı kaybettik. O maç, hiç aklımdan çıkmıyor. Fakat oyuncularıma teşekkür ettim, mağlup olmamıza rağmen. Soyunma odasına girdiğimde, bu takımla gelecekte çok iyi şeyer yapacağımızın kararını verdim ve peş peşe iki maçı kazandık. Bu maçları kazanamasaydık, şimdi sonlarda olacaktık" dedi.

SİHİRLİ DEĞNEK YOK
Kendisinde sihirli değnek olmadığını vurgulayan Korukır, şunları söyledi: "Kriz yönetmek, çok önemli bir şey. Geliş sürecimde Samsunspor, uzun süre kazanamıyordu. Kriz vardı. Riskliydi açıkçası. Fakat hiç çekinmeden geldim. Ekibimize ve oyuncularımıza çok güveniyorum. Sezon başında gelmiş olsam, şu anda çok daha farklı ve iddialı konuşurdum."

ÇOK CİMRİYİM
"Boluspor maçından sonra soyunma odasında oyuncularımın yüzlerine baktım. Normal şartlarda iki gün izin vermem. Cimriyimdir bu konuda. Ancak hak ettiler. Onların da bir özel hayatı var. Hiçbir zaman futbolcuları malımız gibi kullanamayız. Onlara izin verdim. Çünkü motivasyonları daha da yükselecek. Tabii şimdi acısını çıkaracağım onlardan."


HESABINI VERİRİZ
"Futbolcularım birbirlerini seviyor. Hepsi çok iyi karakterli. Belki oynamayan üzülüyor ama bu da güzel bir şey. Sonuçta bir tercih yapıyoruz. Yanlış yapıyorsak, hesabını veririz. Doğru tercih yapmak zorudayız. Az hata yapmalıyız. Çünkü zaman daraldı."

MAÇLARI TÜM OYUNCULAR KAZANDI
"Boluspor maçından sonra Furkan ve Kone, ön plana çıktı. Onlar kim. Bu takımın oyuncuları. Yani birer parçaları. Hiçbir zaman ben de dahil tek başımıza hiçbir şey değiliz. Bireysel olarak ön plana çıkarmamak lazım. Bu maçları tüm oyuncularımız sayesinde kazandık. Takım olarak hareket edilmeli O zaman amaca daha güzel ulaşırız."

HERKES TAKIM ÇALIŞTIRIR
"Antrenörlük, sahada oyuncu çalıştırmak değil. Onu herkes yapar. İletişim de çok önemli. İstersen dünyadaki en iyi idman metotlarıyla takımı çalıştır. İdman sahada biter. Sonra iletişim başlar. Önemli olan da budur."


9 HAFTA KAZANMA ALIŞKANLIĞI OLSUN
"Futbolda özgüven çok önemli. Biz kendimize güveniyoruz. 1461 Trabzon maçını kazandığımız zaman, çok değişik hesaplar yapacağız. Bir takımın kazanmaya alışması çok güzel. Samsunspor 9 hafta maç kazanamadı. Çoğu maçı da kaybetti. Kaybetmek de bir alışkanlıktır. 9 hafta kaybetme alışkanlığı oldu. Şimdi de 9 hafta kazanma alışkanlığı olması lazım."


ADIMLARI YÜKSELTEREK YARIŞACAĞIZ
"Bütün oyuncularım değerli. Bir yarış içerisindeyiz. Yerimizde sayarak yarışırsak, bu durum bir şey katmaz. Adımları yükseltip öyle yarışacağız. O zaman her şey belli olacak. Mesela ilk iki mucize değil. Belki öyle görünüyor ama mucize değil. Samsunspor, birinci değil miydi?
Sonra 12. oldu. Adanaspor kaçıncıydı o dönem. Fakat şu anda liderler."

OYUNCULARIM SÜPER KAHRAMAN
"Ben Samsunspor'a futbolculuk ve teknik adamlık dönemimde rakip de oldum. Samsunspor'un mazisini, yetiştirdiği oyuncuları, kulübün büyüklüğünü biz her zaman kabul ediyoruk zaten. Eğer bu takım Süper Lig'e çıkarsa, ben herhalde 500 milyon lira kazanmaktan daha mutlu olurum. Oyuncularım da süper kahraman olacak inşallah."

YAT-KALK ÜÇ PUAN
"İşimizi ciddiyetle yapıyoruz. Bu heyecanı yaşıyorum. Yatıyorum 3 puan. Kalkıyorum 3 puan. Biz kendi işimizi yapalım yeter. Gerekli maçları kazanalım. Fakat bu yolda inişler çıkışlar da olacaktır."

YİNE KAZANACAĞIZ
"Bu hafta 1461 Trabzon ile karşılaşacağız. Çok zor geçecek. Rakibin direncini kıracağız. Rakipler de birbirleriyle oynayacak. Üç puan, sonraki haftalar için de çok önemli. Bu maçı da kazanacağız."

ÖNCE 8, SONRA 6. OLURUZ
"1461 Trabzon'u yendiğimiz zaman 8. oluruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'u da yendiğimizde 6. olabiliriz. O maçtan alacağımız bir puan bile 6. olmak için yetebilir. Bunun hesaplarını yapıyoruz."

9 PUANLIK MAÇLAR
"9 puanlık maçlar oynayacağız. O maçları bekliyorum. O maçlar ilk iki hedefimizi netleştirecek. Rakiplerimizle oynayacağız. O periyottan
güzel sonuçlarla çıkacağımızdan eminim."

ENERJİMİZ FIŞKIRIR
"Boluspor maçında da muhteşemdiler. Boluspor'dan daha fazla taraftarımız vardı. Bize inandılar ki geldiler. Bu hafta maç pazar günü. Saati de çok uygun. Tribünleri dolu görürsek, bizden de enerji fışkırır. Zaten hep geliyorlar. Onların desteğiyle her şey çok güzel olacak."

Özel Röportaj: Muhammet ÇAVUŞOĞLU

Fotoğraflar: Salim YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}