HaberlerSamsun Haber: Tekkeköy Abdal Irmağı'nı kirleten fabrikaya büyük ceza

Samsun Haber: Tekkeköy Abdal Irmağı'nı kirleten fabrikaya büyük ceza

Samsun Haber: Samsun İl Jandarma Komutanlığı Çevre Koruma Timi Tekkeköy Abdal Irmağı'nda yaşanan balık ölümleri sebebiyle atık suları ırmağa karıştıran fabrikaya 51 bin lira idari para cezası kesti.

Samsun Haber: Tekkeköy Abdal Irmağı'nı kirleten fabrikaya büyük ceza

Samsun Haber: Samsun ve ilçelerinde denetimlerini sıklaştıran İl Jandarma Çevre Koruma Timi bir süre önce Tekkeköy Abdal Irmağı'nda yaşanan balık ölümlerini araştıran timin, bir fabrikanın zehirli atık sularının ırmağa karışması sonucu cevre ve suyun kirlendiğini tespit etmesi üzerine fabrikaya 51 bin lira idari para cezası kesti.

Kaçak avcılık, ırmak yataklarından kaçak kum çakıl alanlara ve çevre kirliliğine neden olanlara fırsat vermeyen  İl Jandarma Çevre Koruma Timi Kavak ilçesinde bir taş ve kireç ocağına yol güzergahında bulunduğundan trafiği aksatarak tehlike oluşturduğu ve çevre kirliliğine neden olduğu gerekçesiyle 50 bin lira idari para cezası kesti.

Bafra Derbent Barajı bölgesinde yasak su ürünleri avcılığı yapanlara, ayrıca ırmak yatağından kum, çakıl alanlara 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanu’na muhalefetten 2 bin 500 lira idari para kesildiği bildirildi.
Fabrikaların denetimleri sık sık yapılarak kurallara uymayan işletmelere idari para cezası tutanağı tutulacağını ifade eden yetkililer, vatandaşların bu tür kirliliğe sebep olanları, izinsiz ırmak yataklarından kum ve çakıl alanları Jandarma 156 ihbar hattına bildirmelerini istediler.

SIRADAKİ HABER
}