Tokat haber: 19 Mayıs'da Ellik Oyunu ile birliktelik mesajı verildi

Tokat haber: Toka'ta, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılanlar hep birlikte ellik oyunu oynayarak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

19 Mayıs'da Ellik Oyunu ile birliktelik mesajı verildi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları havanın yağışlı olma ihtimaline karşı Hüseyin Akbaş Spor Salonu'na alındı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile başlayan kutlama etkinlikleri kapsamında gençler 60 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı açarak yürüyüş yaptı. Geleneksel El Sanatları Yavaş Moda Günlerine Edirne, Manisa, Kırşehir, Ankara, Erzurum, Trabzon ve Silifke'den katılan folklor ekipleri de yürüyüşe katıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı kutlamalarda mehteran ekibi salon girişinde gösteri yaptı. Uzak Doğu sporu yapan öğrenciler hünerlerini sergilediği 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında halk oyunları ekipleri sahneye çıktı. Ekipler yöresel halk oyunları ile kutlamaları izlemeye gelenlerden alkış topladı.
Kutlamaların finali ise ellik oyunu ile yapıldı. Başta Tokat Valisi Cevdet Can olmak üzere programa katılan tüm ekipler sahneye inerek Tokat yöresine ait türkü ile birlikte eşlik edilen halk oyunu olan ellik oynadı. Ankara Kulübü seymenlerinden 76 yaşındaki Kadir Soydan'da gençlerle birlikte ellik oynayarak yaşadığı heyecanı dile getirdi. Seymenlik geleneğini sürdürmeye çalıştıklarını ifade eden Soydan,'Atamızın bizlere emanet ettiği 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını ilelebet inşallah devam ettireceğiz. Ne mutlu Türküm diyene. Gençlerle birlikte olmaktan mutluyum' dedi.
Gençlerle ellik oynayan Vali Can ise Tokat'ta 7 bölge 7 iklimden gençlerin bir araya geldiğini ifade ederek,'Bu da Anadolu'nun güzelliğini gösteriyor. Aynı zamanda tüm ekipleri Tokat'ın milli oyunu ellikle birleştirdik. İnşallah birlik, beraberlik ve kardeşlik doğacak. Bir olacağız iri olacağız diri olacağız. Kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız bunu göstermeye çalıştık' diye konuştu.

19 Mayıs’da Ellik Oyunu ile birliktelik mesajı verildiEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

1 Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

Samsun'da kamyon ile tramvay çarpıştı

2 Samsun'da kamyon ile tramvay çarpıştı

Samsun'da patlama! Ortalık savaş alanına döndü

3 Samsun'da patlama! Ortalık savaş alanına döndü

Samsun'da çeteye baskın: 21 gözaltı

4 Samsun'da çeteye baskın: 21 gözaltı

Samsun'a yeni atamalar

5 Samsun'a yeni atamalar

AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

6 AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

Tom Muyters zemin arıyor

7 Tom Muyters zemin arıyor

Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

8 Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

9 Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

Öz anne, 2 yaşındaki kızını işte böyle darp etti

10 Öz anne, 2 yaşındaki kızını işte böyle darp etti


SIRADAKİ HABER