HaberlerErdoğan: 'Çukur açanı çukura gömeriz'

Erdoğan: 'Çukur açanı çukura gömeriz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'deki terör eylemleri ile ilgili olarak teröristlere 'Çukur açanı çukura gömeriz' dedi.

Erdoğan: 'Çukur açanı çukura gömeriz'

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 21. muhtarlar buluşmasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çok sert mesajlar verdi.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

-Kürtler ülkemde benim vatandaşımdır, kardeşimdir. Bizim kürt kardeşlerimizle sorunumuz yok, derdimiz teröristle. Örgüt en büyük kıyımı Kürt kardeşlerime yapmıştır.

-Türkiye güçlü bir ülkedir. Çukur açanı, açtığı çukura gömerek, kem söz söyleyeni sözünün ağırlığı altında ezerek Allah'ın izniyle hepsinin üstesinden geleceğiz.

-Türkiye'nin birliği ve beraberliği konusunda olumsuz düşünenlerin hepsinin geçmişinde ya da zihin dünyasında bir arıza vardır. Kim, Türkiye'nin karşısına çıkarsa açıkça ve sinsice onun yanında saf tutuyorlar. Bunlar arasında teröristler var, Türkiye'yi uluslararası alanda müşkül duruma düşürmek için sürekli malzeme üretenler var. Terör örgütlerini destekleyen, devleti itham edenler, bildiri yayınlayanlar... Bunların başka adı olabilir mi?

-Et tırnaktan nasıl ayrılmazsa, bizim de 79 milyon vatandaşımızdan tek birini gözden çıkarma lüksümüz yoktur. Bu topraklardan tek santimini feda edemeyiz.

ANKARA SALDIRISINI PKK, PYD, YPG YAPTI

Son Ankara saldırısını PKK, PYD ve YPG'nin gerçekleştirdiğini herke biliyor.

Bunların Terör örgütü olduğunu anlamak için illa bombalarını Ankara'da değil de başka başkentlerde mi patlaması gerekiyor.

Biz bu tarz olaylar Washington'da, Brüksel'de olsa aynı üzüntüyü duyarız.

SIRADAKİ HABER
}