X Reklamı Kapat

19 Mayıs İlçesi'nde Hava Muhalefeti 19 Mayıs Kutlamalarını Durduramadı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları 19 Mayıs İlçesinde hava muhalefeti nedeniyle Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti.

19 Mayıs İlçesi'nde Hava Muhalefeti 19 Mayıs Kutlamalarını Durduramadı.

19 Mayıs İlçesi’ndeki kutlamalar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü M. Serkan Eroğlu’nun 15 Temmuz Millet Meydanında Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından, 19 Mayıs İlçesi Kapalı Spor Salonunda devam etti.

Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü M. Serkan Eroğlu yaptığı konuşmada, "19 Mayıs 1919" tarihinin Kurtuluş Savaşı'nın başlangıcı olduğunu belirterek Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basmasıyla başlayan süreçte Türkiye'de cumhuriyetin temellerinin atıldığını söyledi.

Konuşmanın ardından şiirlerin okunmasıyla devam eden programda, çeşitli gösteriler sergiledi. Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Programın ardından açıklamada bulunan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu; ‘’ Büyük zorluklar ve sıkıntılar içerisinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. Tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler, tarihin sonuna kadar var olmayı başaran milletler olmuşlardır. Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'un 98.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. ‘’ dedi.

Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen programa 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Daire Amirleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve çok sayıda vatandaş katıld.EN ÇOK OKUNANLAR

Son dakika pürüzü

1 Son dakika pürüzü

İmza bugüne kaldı

2 İmza bugüne kaldı

Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz Yanlış yaptılar

3 Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz: 'Yanlış yaptılar'

 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz Kılıça ayıp ettiler

4 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Kılıç'a ayıp ettiler'

Samsunda FETÖ operasyonu 17 kişi adliyede

5 Samsun'da FETÖ operasyonu: 17 kişi adliyede

Samsunsporda golcüler iş başında

6 Samsunspor'da golcüler iş başında

Depremin ardından Muğlada son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

7 Depremin ardından Muğla'da son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

Samsunspordan Kılıça teşekkür

8 Samsunspor'dan Kılıç'a teşekkür

Sıra sağlıkta

9 Sıra sağlıkta...

Samsunspordan Bakan Demircana kutlama mesajı

10 Samsunspor'dan Bakan Demircan'a kutlama mesajı


SIRADAKİ HABER