Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Balıkesir haber: İzmir'den Yunan adalarına bisiklet yolu ile kardeşlik turu

Balıkesir haber: İzmirli CAT Bisiklet Kulübü üyesi 100 bisikletli, 4. Uluslararası 'İzmir Pedallarımın Altında' Bisiklet Festivali kapsamında, 19 Mayıs'ta başlattıkları 'İzmir'den Yunan Adalarına Euro Velo Bisiklet Yolu Kardeşlik Turu' adını verdikleri etkinlik kapsamında, Balıkesir'in Ayvalık ilçesinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçti.

İzmir'den Yunan adalarına bisiklet yolu ile kardeşlik turu
Balıkesir haber:
İzmir-Midilli-Sakız-İzmir güzergahında 22 Mayıs'a kadar sürecek etkinlik kapsamında İzmir-Karşıyaka'dan yola çıkan kulüp üyesi bisikletliler, Çandarlı-Dikili güzergahı üzerinden Ayvalık'a ulaştı. Geceyi Ayvalık'ın Cunda Adası'nda bir otelde geçiren ekip, sabah saatlerinde de Midilli'ye gitmek üzere Ayvalık Deniz Hudut Kapısı'nda uzun kuyruklar oluşturdular.
Düzenledikleri organizasyonla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan CAT Bisiklet Kulübü Başkanı Metin Çelik, kulüp olarak amaçlarının bisikleti sevdirmek, bisiklet kullanımını arttırmak ve böylelikle de insanlara spor yaptırabilmek olduğunu vurguladı.
Her yıl, 'İzmir Pedallarımın Altında' adını taşıyan uluslararası festivali düzenlediklerini ifade eden Metin Çelik, 'Bu yıl bu organizasyonumuzun 4.'sünü tertipledik. Festivalimizin ana teması, Euro Velo Bisiklet Yolu ve turizm ağının sürdürülebilir olduğunu kanıtlamak ve bunun similasyonunu yapmak. Bu kadar bisikletliyle bu yolun güvenilir olduğunu göstermek ve ileriki çalışmalarda yetkililere bu konuda doneler sunabilmektir. Bunun yanı sıra İzmir'den Euro Velo Bisiklet Yolu ve Kardeşlik Turu adıyla bir tema işledik. Türk-Yunan ilişkilerinde dostluğun pekiştirilmesini istedik. Suyun öte yanından bizi Midilli Valisi karşılayacak. Sakız Adası'nda Belediye Başkanı ve Turizm Müdürleri karşılayacaklar. Bu anlamda Ege'nin iki yakasındaki dostluğun gelişmesine katkı verebileceğimize inanıyoruz. Umuyoruz başarırız. Turumuza katılan arkadaşlarımız da bu konuda son derece bilinçliler. Onlara verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ediyorum' diye konuştu.
Tura Manisa'dan katılan bisikletçilerden Volkan Özkol da, 'Çok heyecanlıyım. İlk kez bu kadar büyük bir bisiklet topluluğuyla yurt dışı ayağı olan bir bisiklet turuna katıldım. Her şey çok güzel başladı ve çok güzel gidiyor' dedi.
Tura İzmir'den katılan Serap Pegeç adlı bayan bisikletli ise şunları söyledi:
'Hepimiz çok heyecanlıyız. Güzel bir kinliğe katılmış bulunuyoruz. Çok eğleniyoruz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle gerçekleştirilen bu organizasyon barış ve kardeşlik temalarını işliyor. Bende bunun bir parçası olduğum için çok mutluyum.'

İzmir’den Yunan adalarına bisiklet yolu ile kardeşlik turuEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunda dev zirve

1 Samsunspor: Samsun'da dev zirve

Samsun Haber Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

2 Samsun Haber: Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

Samsunspor Samsunsporda beklenen gün geldi

3 Samsunspor: Samsunspor'da beklenen gün geldi

Samsunspor Samsunspora rekor ceza

4 Samsunspor: Samsunspor'a rekor ceza

Samsunspor Abdülkerime mesaj yağmuru

5 Samsunspor: Abdülkerim'e mesaj yağmuru

Rahat bırakın

6 Rahat bırakın!..

Samsuspor - Vedat Bora Sakat sakat oynadım

7 Samsuspor - Vedat Bora: 'Sakat sakat oynadım'

Alperen Paka bir darbe daha

8 Alperen Pak'a bir darbe daha

Otopsi için morga kaldırılan ceset domuz leşi çıktı

9 Otopsi için morga kaldırılan ceset domuz leşi çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü

10 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkel ile görüştü


SIRADAKİ HABER