Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'da hastalar eserlerini sergiledi

Pelitköy Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde rehabilitasyon alan ve yatarak tedavi gören hastaların eserleri sergilendi.

Samsun'da hastalar eserlerini sergiledi

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine bağlı olarak hizmet veren Pelitköy Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde rehabilitasyon alan ve yatarak tedavi gören hastaların eserlerinden oluşan el sanatları sergisi bir AVM'nin galeri katında açıldı. Sergide; cam boyama, quiling tablolar, ahşap boyama, örgü ve iğne ile yapılan el işlerinin yanı sıra, atık malzemelerden (eski gazete, yumurta kolisi, yumurta kabukları vs.) yapılan objeler, kapı süsleri gibi çalışmalar da halk tarafından yoğun ilgi gördü.

Açılış töreninde kısa bir konuşma yapan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Süleyman Sırrı Kılıç, 'En güzel eserler toplum ruh sağlığı merkezindeki hastalarımız gibi duygularını yeterli şekilde ifade edemeyen hastalarımız tarafından, o ifade edemedikleri duygularını resimlere, sanata yansıtmalarıyla çıkar. Burada da bu güzel eserleri ortaya çıkaran çalışanlarımızı, bu çalışmaların ortaya çıkmasına emek veren hocalarımızı tebrik ediyorum, bu vesileyle de tüm hemşirelerimizin hemşireler haftasını tekrar kutluyorum' dedi.
Hemşirelik Haftası kapsamında düzenledikleri bu etkinlikteki eserleri üretmenin, bir şeyler ortaya koymanın hastalar için çok değerli olduğunu söyleyen Ruh Sağlığı Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hüseyin Yalçın Büyükkarabacak, böyle güzel bir alanda hastaların eserlerini sergileyebilmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.
Konuşmaların ardından Genel Sekreter Prof. Dr. Süleyman Sırrı Kılıç, Ruh Sağlığı Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hüseyin Yalçın Büyükkarabacak, Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Mehmet Kılınç, 19 Mayıs Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Akif Gün, hastane yöneticileri ve hastaneden emekli olmuş hemşireler tarafından açılış kurdelesi kesildi.

Açılışa ayrıca; Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi Doç. Dr. Fatih Özkan, Çarşamba Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Turan Bilgin, hastane yöneticileri, hastane ve toplum ruh sağlığı merkezi çalışanları katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Her şey sil baştan

1 Samsunspor: Her şey sil baştan

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

2 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

Samsunspor Centilmen Samsunspor

3 Samsunspor: Centilmen Samsunspor

Samsunspor 3 hocayla 36 puan

4 Samsunspor: 3 hocayla 36 puan

Samsun Haber Samsun ve Adana merkezli fuhuş operasyonu

5 Samsun Haber: Samsun ve Adana merkezli fuhuş operasyonu

Engeller kalkınca

6 Engeller kalkınca...

Ozan Tufan gözaltına alındı

7 Ozan Tufan gözaltına alındı

Samsun Haber Samsunda işsizlik gündemden düşecek

8 Samsun Haber: Samsun'da işsizlik gündemden düşecek

Uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen bir kişi hayatını kaybetti

9 Uyuşturucu madde kullandığı iddia edilen bir kişi hayatını kaybetti

Alkollü sürücü kasap dükkanına çarptıktan sonra takla attı

10 Alkollü sürücü kasap dükkanına çarptıktan sonra takla attı


SIRADAKİ HABER