Haberlerİzmir HaberleriGenç satranççılar Balçova'da buluştu

Genç satranççılar Balçova'da buluştu - İzmir Haberleri

Balçova'da düzenlenen 19 Mayıs Ulusal Satranç Turnuvası'na katılan 200 sporcu kıyasıya mücadele etti. Turnuvada dereceye giren yarışmacılara girenlere ödüllerini Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ve meclis üyeleri verdi.

Genç satranççılar Balçova'da buluştu


19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Balçova Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Balçova İlçe Temsilciliği tarafından bu yıl düzenlenmeye başlanan Balçova 19 Mayıs Ulusal Satranç Turnuvası tamamlandı. Hafta sonunda Balçova Spor Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve İzmir, Aydın, Çanakkale, Manisa, Balıkesir, Denizli illerinden toplam 200 yarışmacının katıldığı turnuva büyük bir mücadeleye sahne oldu. 6-15 yaş arasında çocukların dört farklı kategoride yarıştığı turnuva sonunda dereceye giren yarışmacılara kupa ve madalyaların yanı sıra bisiklet, satranç saati, satranç takımı hediye edildi.

'Onlar, ülkemizin üzerine oynan oyunları bozacak'
Müsabakalar sonunda dereceye giren yarışmacılara meclis üyeleri ve Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Mustafa Ulusoy ile birlikte ödüllerini ve madalyalarını veren Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, turnuvaya çocuklarını getiren ailelere yaptığı konuşmada 'Ülkemizin değerleri, kazanımları üzerine içeriden ve dışarıdan çok büyük oyunlar oynanıyor. Çocuklarımız satranç oynayarak, doğru düşünmeyi, analiz ve hamle yapmayı öğrenecek. Onlar, ülkemizin üzerine oynan oyunları bozarak, cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacak. Biz onlara sonuna kadar destek vereceğiz, sizlere de çocuklarınızı bu turnuvaya getirdiğiniz için teşekkür ediyorum' diye konuştu.

Dereceye giren yarışmacılar
Süper Minikler (2009-2010 Doğumlular)
1. Kuzey Güleryüz
2. Ömer Şarbak
3. Mert Can Seviğ
Minikler (2007-2008 Doğumlular)
1. Mert Önder
2. Sarp Erel
3. Mustafa Kadir Uçar
Yıldızlar (2005-2006 Doğumlular)
1. Ceylin Tikveşli
2. Defne Elçi
3. Nevzat Kaygusuz
Gençler (2001-2004 Doğumlular)
1. Can Haktan Unat
2. Demir Kiracıoğlu
3. Batuhan Özçakıcı

Genç satranççılar Balçova’da buluştu

SIRADAKİ HABER
}