HaberlerSamsun'da 'Yetim Dayanışma Günleri' programı

Samsun'da 'Yetim Dayanışma Günleri' programı

Bu yıl 7. si düzenlenen 'Yetim Dayanışma Günleri' kapsamında Türkiye ve dünyadaki yetim gerçeğine dikkat çekmek amacıyla 'Yetim Dayanışma' programı ve İyilikte Yarışan Sınıflar Projesinde dereceye giren okullara plaket takdim töreni düzenlendi.

Samsun'da 'Yetim Dayanışma Günleri' programı

Geceye Samsun Valisi İbrahim Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Nejdet Güneysu, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve yetim dostu gönüllülerimiz katıldı.

Plaket töreninde, Samsuna açıldığı günden bu zamana misyonu ve vizyonu ile eğitime yön veren Samsun Ozel Isabet Okullari bu gecede de Samsun Merkezdeki diğer Özel/Resmi ilkokullar içinde en fazla yetim kardeşi olan ilkokul olarak Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Coşkun Esen Beyden plaketlerini aldilar. Okul Müdürü Erol Olçay : Başta bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen Samsun Ihh derneğine teşekkür ederek, Peygamber Efendimizin" Hayra vesile olan o hayri işlemiş gibi sevap alir" Hadisi Şeriflerinde bildirdiği üzere okul olarak öncelikle velilerimizin de destek ve katılımları ile böyle bir hayır işinin içinde bulunmaktan çok mutluyuz. Bu plaketi, asıl hakeden bu hayri işleyen tüm velilerimiz ve öğrencilerimiz adına aliyoruz. Ve onlara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tabi aynı zamanda idareci ve  öğretmen arkadaşlarımıza da desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederim.

SIRADAKİ HABER
}