Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'daki 2 proje örnek oldu

Samsun'da uygulanan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne ait 'Gebe Danışma Hattı' ve 'Solunum Cihazına Bağlı Çocuk Hastaların Evde Bakımı' projeleri, Sağlık Bakanlığı tarafından örnek proje olarak belirlendi

Samsun'daki 2 proje örnek oldu

Sağlık Bakanlığı ve bağlık kuruluşların merkez teşkilatı ile taşra teşkilatları arasında gerekli koordinasyonun sağlanarak iş ve hizmetlerin daha hızlı ve verimli yürütülmesi amacıyla 19-21 Şubat'da Antalya’da koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile bakanlık üst düzey yetkililerinin ve 81 ilin İl Sağlık Müdürü, Halk Sağlığı Müdürü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterlerinin katıldığı koordinasyon toplantısında Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından uygulamaya konulan 'Gebe Danışma Hattı' ve 'Solunum Cihazına Bağlı Çocuk Hastaların Evde Bakımı' projeleri örnek uygulama olarak seçilerek tanıtımları yapıldı.

AMACIMIZA ULAŞTIK
İki projenin Türkiye’deki diğer sağlık kurumlarına örnek olarak seçilmesinden mutlu olduklarını söyleyen Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Dursun Mehmet Mehel, "233 07 24 numaralı Gebe Danışma Hattı Projesiyle anne ve anne adaylarına hamilelik süreciyle ilgili en doğru bilgiyi en kolay şekilde vermeyi amaçlıyoruz. Solunum Cihazına Bağlı Çocuk Hastalara Bakım Projesiyle de, solunum cihazına bağlı olarak hayatını sürdürmek zorunda kalan çocuk hastaların her zaman yanında olmayı, onların ihtiyaçlarını gidermeyi hedefledik. Her iki projede da amacımıza ulaştık" dedi.

TANITIMI YAPILACAK
Mart ayında yapılacak 6’ncı Kalite Kongresi’nde de Sağlık Bakanlığı tarafından seçilen en iyi 30 uygulama arasına 'Dijital EKG' ve 'Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinde Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitim ve Diş Tarama Ve Tedavi Programı' uygulamalarıyla girdiklerini belirten Genel Sekreter Mehel, kongrede ayrıca bir tanıtım standı açarak Samsun'u ve kamu hastanelerindeki örnek uygulamaları tanıtacaklarını ifade etti.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

2 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

3 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Mesaiye devam

4 Mesaiye devam

Samsunda tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

5 Samsun'da tır devrilme tehlikesi geçirdi, keresteler yola saçıldı

Nerede hareket

6 Nerede hareket...

Şehzadelerden anlamlı kampanya

7 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

8 Arkadaşını bıçaklayarak öldüren şahıs tutuklandı

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

9 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Bafra hocalarını unutmadı

10 Bafra hocalarını unutmadı


SIRADAKİ HABER