Samsun'daki 2 proje örnek oldu

Samsun'da uygulanan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne ait 'Gebe Danışma Hattı' ve 'Solunum Cihazına Bağlı Çocuk Hastaların Evde Bakımı' projeleri, Sağlık Bakanlığı tarafından örnek proje olarak belirlendi

Samsun'daki 2 proje örnek oldu

Sağlık Bakanlığı ve bağlık kuruluşların merkez teşkilatı ile taşra teşkilatları arasında gerekli koordinasyonun sağlanarak iş ve hizmetlerin daha hızlı ve verimli yürütülmesi amacıyla 19-21 Şubat'da Antalya’da koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile bakanlık üst düzey yetkililerinin ve 81 ilin İl Sağlık Müdürü, Halk Sağlığı Müdürü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterlerinin katıldığı koordinasyon toplantısında Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından uygulamaya konulan 'Gebe Danışma Hattı' ve 'Solunum Cihazına Bağlı Çocuk Hastaların Evde Bakımı' projeleri örnek uygulama olarak seçilerek tanıtımları yapıldı.

AMACIMIZA ULAŞTIK
İki projenin Türkiye’deki diğer sağlık kurumlarına örnek olarak seçilmesinden mutlu olduklarını söyleyen Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Dursun Mehmet Mehel, "233 07 24 numaralı Gebe Danışma Hattı Projesiyle anne ve anne adaylarına hamilelik süreciyle ilgili en doğru bilgiyi en kolay şekilde vermeyi amaçlıyoruz. Solunum Cihazına Bağlı Çocuk Hastalara Bakım Projesiyle de, solunum cihazına bağlı olarak hayatını sürdürmek zorunda kalan çocuk hastaların her zaman yanında olmayı, onların ihtiyaçlarını gidermeyi hedefledik. Her iki projede da amacımıza ulaştık" dedi.

TANITIMI YAPILACAK
Mart ayında yapılacak 6’ncı Kalite Kongresi’nde de Sağlık Bakanlığı tarafından seçilen en iyi 30 uygulama arasına 'Dijital EKG' ve 'Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinde Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitim ve Diş Tarama Ve Tedavi Programı' uygulamalarıyla girdiklerini belirten Genel Sekreter Mehel, kongrede ayrıca bir tanıtım standı açarak Samsun'u ve kamu hastanelerindeki örnek uygulamaları tanıtacaklarını ifade etti.

 



EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil koyun sürüsüne daldı

1 Otomobil koyun sürüsüne daldı

Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

2 Dağda mahsur kalan 8 çoban ve 2 bin koyun kurtarıldı

Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

3 Düğün konvoyunda kaza: 22 yaralı

Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

4 Mardin'de aranan 20 şahıs yakalandı

Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

5 Çöp konteynerinde başlayan yangın otomobili kullanılmaz hale getirdi

Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

6 Ordu'da denize düşen 2 kişi öldü

Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme trafik kazası: 22 yaralı

Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

8 Sultan Abdülhamid Han Hastanesi'nin kantininde yangın

Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

9 Doğalgaz patlaması sonucu çıkan yangında 7 ev kullanılamaz hale geldi

Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi

10 Denize düşen talihsiz adam yaşamını yitirdi


SIRADAKİ HABER