Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'daki 2 proje örnek oldu

Samsun'da uygulanan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği'ne ait 'Gebe Danışma Hattı' ve 'Solunum Cihazına Bağlı Çocuk Hastaların Evde Bakımı' projeleri, Sağlık Bakanlığı tarafından örnek proje olarak belirlendi

Samsun'daki 2 proje örnek oldu

Sağlık Bakanlığı ve bağlık kuruluşların merkez teşkilatı ile taşra teşkilatları arasında gerekli koordinasyonun sağlanarak iş ve hizmetlerin daha hızlı ve verimli yürütülmesi amacıyla 19-21 Şubat'da Antalya’da koordinasyon toplantısı düzenlendi.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile bakanlık üst düzey yetkililerinin ve 81 ilin İl Sağlık Müdürü, Halk Sağlığı Müdürü ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterlerinin katıldığı koordinasyon toplantısında Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tarafından uygulamaya konulan 'Gebe Danışma Hattı' ve 'Solunum Cihazına Bağlı Çocuk Hastaların Evde Bakımı' projeleri örnek uygulama olarak seçilerek tanıtımları yapıldı.

AMACIMIZA ULAŞTIK
İki projenin Türkiye’deki diğer sağlık kurumlarına örnek olarak seçilmesinden mutlu olduklarını söyleyen Samsun Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Dursun Mehmet Mehel, "233 07 24 numaralı Gebe Danışma Hattı Projesiyle anne ve anne adaylarına hamilelik süreciyle ilgili en doğru bilgiyi en kolay şekilde vermeyi amaçlıyoruz. Solunum Cihazına Bağlı Çocuk Hastalara Bakım Projesiyle de, solunum cihazına bağlı olarak hayatını sürdürmek zorunda kalan çocuk hastaların her zaman yanında olmayı, onların ihtiyaçlarını gidermeyi hedefledik. Her iki projede da amacımıza ulaştık" dedi.

TANITIMI YAPILACAK
Mart ayında yapılacak 6’ncı Kalite Kongresi’nde de Sağlık Bakanlığı tarafından seçilen en iyi 30 uygulama arasına 'Dijital EKG' ve 'Toplum Ruh Sağlığı Merkezlerinde Ağız Ve Diş Sağlığı Eğitim ve Diş Tarama Ve Tedavi Programı' uygulamalarıyla girdiklerini belirten Genel Sekreter Mehel, kongrede ayrıca bir tanıtım standı açarak Samsun'u ve kamu hastanelerindeki örnek uygulamaları tanıtacaklarını ifade etti.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki kayıp şahsın cesedi bulundu

1 Samsun'daki kayıp şahsın cesedi bulundu

Samsun Emniyet Müdürü Yavuzun Avukatı Mustafa Kaymak yargıya başvurdu

2 Samsun Emniyet Müdürü Yavuz'un Avukatı Mustafa Kaymak yargıya başvurdu

Samsundaki başarıya devlet takdiri

3 Samsun'daki başarıya devlet takdiri

Balık hafızası

4 Balık hafızası...

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme

5 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme!

Samsunda 7 adliye çalışanı adliyeye sevk edildi

6 Samsun'da 7 adliye çalışanı adliyeye sevk edildi!

Samsunda FETÖnün emniyet abileri operasyonunda yeni gelişme

7 Samsun'da FETÖ'nün emniyet 'abileri' operasyonunda yeni gelişme!

Samsun Trabzon buluştu

8 Samsun Trabzon buluştu

Samsuna 2,13 milyarlık yatırım

9 Samsun'a 2,13 milyarlık yatırım

Ağardan Samsunda sert eleştiri

10 Ağar'dan Samsun'da sert eleştiri


SIRADAKİ HABER