HaberlerKenan Sofuoğlu Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde hız denemesi yaptı

Kenan Sofuoğlu Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde hız denemesi yaptı

Jandarma Genel Komutanlığının 178'inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında ünlü motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde hız denemesi yaptı. Etkinlik nedeniyle trafiğe kapatılan köprüde, jandarma üniforması giyen Sofuoğlu, 350 kilometre hıza ulaşarak köprünün hız rekorunu kırdı.

Kenan Sofuoğlu Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde hız denemesi yaptı

Jandarma Genel Komutanlığı’nın 178’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında ünlü motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde 50 motosikletli Jandarma Motosikletli Asayiş timi eşliğinde gösterisi yaptı. Etkinlik nedeniyle köprünün Ankara istikameti bir süreliğine trafiğe kapatıldı. Yolun kapatılmasının ardından Sofuoğlu, köprünün Avrupa yakasından başlayarak köprü üzerinde hız denemesi yaptı. 350 kilometre hıza ulaşan Sofuoğlu, köprüdeki hız rekorunu kırdı. Yapılan deneme drone ile havadan da görüntülendi.

Jandarma Özel Harekat birlikleri de köprüde sıralandı

Asayiş timi ve Sofuoğlu, köprüde deneme gerçekleştirdiği esnada Jandarma Özel Harekat Birlikleri de yol kenarlarında sıralandığı görüldü. Denemenin ardından Sofuoğlu, üniformalı çocuklar ve jandarma birlikleriyle beraber “Jandarma 178 yıldır Güçlü, Güvenilir ve Hazır” pankartının önüne hatıra fotoğrafı çektirdi. Çocuklar da ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak eşlik etti. Ardından Sofuoğlu’nun denemede kullandığı motosikleti de etkinliğe katılanlardan yoğun ilgi gördü.

SIRADAKİ HABER
}