HaberlerTrabzon HaberleriTTSO'dan Japonya açılımı geliyor

TTSO'dan Japonya açılımı geliyor - Trabzon Haberleri

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, tarih ve kültür turizmine büyük ilgi duyan Japon turistleri Trabzon'a çekmek için çeşitli çalışmalar yapmayı planladıklarını söyledi.

TTSO'dan Japonya açılımı geliyor

Japonya Büyükelçiliği Orta Elçisi Koichiro Nakamura ve 2. Kâtip Takumi Suemitsu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret ederek Başkan Suat Hacısalihoğlu ile görüştü. Hacısalihoğlu, Trabzon'a bir dönem Japon turistlerin yoğun ilgi gösterdiğini hatırlatarak, 'Japonlar daha çok tarih ve kültür turizmi kapsamında dünyayı dolaşıyor. Trabzon'da da müthiş bir tarih ve kültür zenginliği bulunuyor. Ayrıca doğal güzellikler ve eko-turizm olanakları da mevcut. Japon turistlerin Trabzon'u tercih etmesini sağlamak üzere, Japonya'daki turizm acentelerini burada ağırlayabiliriz. Ayrıca Japonya'da Trabzon'u tanıtmak için çeşitli faaliyetler düzenlenebilir' dedi.
Hacısalihoğlu, Japon işadamlarını da Trabzon'da başta endüstri bölgeleri olmak üzere diğer konularda yatırım yapmaya davet ederek, oda olarak yatırımcılara her türlü yardımda bulunmaya çalıştıklarını vurguladı.
Japonya Büyükelçiliği Orta Elçisi Nakamura ise Trabzon'un tarih, kültür ve doğa olarak çok güzel bir kent olduğunu vurgulayarak, 'Büyükelçilik olarak ortak çalışmalara ve projelere her zaman açık durumdayız' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}