Haberlerİzmir HaberleriBalcılar güven tazeledi

Balcılar güven tazeledi - İzmir Haberleri

Buca Kent Konseyi seçimli Genel Kurul toplantısı yapıldı. Mürüvet Balcılar ve Yıldız Yılmaz'ın aday olduğu seçimlerde, Balcılar 154 oy alarak yeniden Buca Kent Konseyi Başkanı seçildi.

Balcılar güven tazeledi

Buca Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı Buca Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşti. Yoğun bir katılımın olduğu toplantıya Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, muhtarlar, dernekler, kooperatifler ve çok sayıdaBucalı vatandaşlar katıldı.
Mevcut başkan Avukat MürüvetSuatoğlu Balcılar ve Yıldız Yılmaz'ın aday olduğu seçimde toplam 154 üye oy kullandı. Balcılar,117 oy alarakyenidenBuca Kent Konseyi Başkanı olurken, Yıldız Yılmaz 37 delegenin oyunu aldı. Genel Kurulda 10 kişilik yürütme kurulu seçimi de yapıldı.
Genel Kurul aynı zamanda toplantının divan başkanlığını yürüten Türkiye Kent Konseyleri Platformu Kurucusu Prof. Dr. Adnan Akyarlı'nın açış konuşmasıyla başladı. Akyarlı, Genel Kurul toplantısına gösterilen yoğun katılımın Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina'nın sivil toplum kuruluşlarına bakışının ve verdiği desteğin bir göstergesi olduğunu söyleyerek tebrik etti.

'Kazanan Buca olacaktır'
Kentin ortak akıl ile demokratik bir şekilde yönetilmesi için çalıştıklarını belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, mahalli politikaların oluşturulması, kentlilik bilincinin geliştirilmesi için Buca Kent Konseyi ile birlikte çalıştıklarını, çalışmaya da devam edeceklerini söyledi. Buca Kent Konseyi Genel Kurul toplantısına gösterilen yoğun ilgi ve katılımdan dolayı çok sevindiğini vurgulayan Başkan Piriştina, 'Yönetime halkın katılımını arttırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Kentte oluşturmaya çalıştığımız tablo buydu. Seçilen yönetimle birlikte kentimiz için çalışıp, kararlar alıp daha yaşanabilir bir Buca için projeler üreteceğiz. Kazanan Buca olacaktır' diye konuştu.
Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde Avukat MürüvetSuatoğlu Balcılar ve Yıldız Yılmaz kıyasıya bir mücadele sergiledi. Konsey delegasyonu tarafından yapılan oylama sonucu Mürüvet Balcılar 117 oy alarak yeniden Buca kent Konseyi Başkanlığı'na seçildi.
Balcılar'ın başkanlığındaki yürütme kurulunda iseSadiye Akgül, Ramize Sevilmiş, Özkan Yorulmazbaş, Hakkı Serin, Gülsüm Karaçaylaklı, Nevriye Keyik, Oral Dünyaoğulları, Hüseyin Çimenli, Yılmaz Yıldız ve Hatice Gürsan Solakyer aldı.

Balcılar güven tazeledi

SIRADAKİ HABER
}