HaberlerSamsun Haber: Samsun'da KESK'ten 'Gezi Parkı' eylemi

Samsun Haber: Samsun'da KESK'ten 'Gezi Parkı' eylemi

Samsun Haber: KESK üyeleri, Gezi Parkı olaylarının 4'üncü yılı ve KHK ile ihraç edilen üyeleri için eylem yaptı. KESK Dönem Sözcüsü İsrafil Şahin, 'Milyonlar, her türlü baskıya rağmen kararlılıkla taleplerini savundu, teslim olmadı, olmuyor, olmayacak' dedi

Samsun Haber: Samsun'da KESK'ten 'Gezi Parkı' eylemi

Samsun Haber: Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) tarafından, KHK ile ihraç edilen üyeleri veGezi Parkı olaylarının 4'üncü yılı dolayısıyla eylem düzenlendi. Uğur Mumcu Parkı'ndaki eyleme KESK üyelerinin yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

KHK TEPKİSİ

Grup adına açıklamada bulunan KESK Dönem Sözcüsü İsrafil Şahin, "31 Mayıs'ta AKP'nin zulüm ve baskı düzenine karşı gelişen tepki ve itirazlar Türkiye'nin dört bir yanına dalga dalga yayılan halk direnişine dönüştü. Milyonlar, her türlü baskıya rağmen kararlılıkla taleplerini savundu, teslim olmadı, olmuyor, olmayacak. Şiddet, gözaltı, tutuklamalara, her türlü baskıya, karalamaya, ihraçlara, sürgünlere, huhuku askıya alan uygulamalara, yalan ve dolana karşı haklı, meşru ve kararlı mücadelemiz bu düzen değişinceye kadar sürecektir" dedi.

DAYANIŞMA SÜRECEK

OHAL kapsamında binlerce kamu çalışanının görevlerinden ihraç edildiğini hatırlatan Şahin, "Darbe girişimini adeta fırsata çeviren iktidar yalnızca darbe girişimi içerisinde yer alan FETÖ yapılanmasını değil, bu durumu bahane ederek tüm toplumsal muhalefeti tasfiye etme ve sindirme çabası içerisindedir. Bugüne kadar hayatlarının her alanında çağdaşlıktan, demokrasiden, eşitlikten, adaletten, hukuktan, laiklikten ve emekten yana olmuş kamu çalışanı arkadaşlarımız da bu süreçte cadı avının bir parçası haline getirilmiştir. Bizler bu üyelerimiz ile her türlü maddi ve manive dayanışma içerisinde olacağız" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}