Haberlerİzmir HaberleriKarşıyaka'yı dünyaya tanıyacak etkinlik

Karşıyaka'yı dünyaya tanıyacak etkinlik - İzmir Haberleri

Karşıyaka Belediyesi, 20 farklı ülkeden 46 şehrin katıldığı Dünya Hareketsizliğe Karşı Mücadele Günü Yarışmasında Türkiye'yi temsil etti. Gün boyunca, ilçenin her noktasında 21 farklı etkinlik gerçekleştirildi, yaklaşık 10 bin Karşıyakalı katılım gösterdi.

Karşıyaka'yı dünyaya tanıyacak etkinlik

Uluslararası Herkes İçin Spor Federasyonu TAFISA tarafından düzenlenen Dünya Hareketsizliğe Karşı Mücadele Günü Yarışmasına bu yıl 20 farklı ülkeden, 46 şehir katıldı. Karşıyaka Belediyesi, aktif şehir unvanı ile Türkiye'den tek katılımcı olarak yarışmaya girdi. Bir günlük organizasyonda, vatandaşları aktif yaşama teşvik edecek etkinlikler düzenlendi.
İlçenin merkezi noktalarında; egzersiz, aerobik, plates, zumba, dans gösterileri, bisiklet turu ve halk dansları gösterileri başta olmak üzere, toplamda 21 farklı aktivite gerçekleştirildi. Tüm etkinlikler, diğer ülkelerdeki şehirlerle eş zamanlı yapıldı. Gün boyu süren etkinliklere, Karşıyaka halkı da büyük ilgi gösterdi. Yaklaşık 10 bin kişi etkinliklere katılarak, aktif yaşama katkı sundu. Yarışma ve düzenlenen etkenliklerin tanıtımının 157 ülke çapında yapılacağı ifade edildi.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, kentin önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptığını ifade ederek, 'Türkiye'nin Aktif Şehir unvanına sahip ilk ve tek belediyesi olan Karşıyaka, dünya çapında bir etkinlikler dizisine de ev sahipliği yaptı. Her yaştan katılım gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İlçemizin adını dünyaya en iyi şekilde duyurmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalarla hedefimiz, 7 Global Aktif Şehir'den biri olmak, buna inancımız tam' dedi.

Karşıyaka’yı dünyaya tanıyacak etkinlik

SIRADAKİ HABER
}