Haberlerİlkadım'da 'Komşu İftarları' kardeşliği güçlendiriyor

İlkadım'da 'Komşu İftarları' kardeşliği güçlendiriyor

İlkadım Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla kurulan 'Komşu İftarları' kardeşliği, dayanışmayı, komşuluk ilişkilerini ve birlik ve beraberliği güçlendiriyor.

İlkadım'da 'Komşu İftarları' kardeşliği güçlendiriyor

İlkadım Belediyesince Ramazan ayının 5’inci gününde Adalet Mahallesi Bursa Caddesi muhtarlık önünde kurulan iftar sofrasında mahalle sakinleri orucunu açtı. Her akşam farklı bir mahallede kurulan “Komşu İftarları”nda ezan okunmadan önce vatandaşlarla görüşerek Ramazan ayını tebrik eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, herkesin aynı sofra etrafında bir araya geldiği Komşu İftarları’nın kardeşlik iftarına dönüşerek gönülleri birleştirdiğini söyledi.

“Kardeşliğimizi perçinleyen soframıza hoş geldiniz”

Komşu İftarları adı ile düzenlenen iftar programında yoğun ilgi ve katılım için son derece mutlu olduğunu belirten Başkan Tok, “Ramazan ayı bereket ayıdır. Paylaşmanın, yardımlaşmanın ve beraberliğin değer bulduğu bu mübarek ayda biz de İlkadım Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. İnşallah tüm İlkadımlı hemşehrilerimiz ile düzenlemiş olduğumuz Komşu İftarları programları ile bir araya gelerek, Ramazan ayının maneviyatını hep birlikte yaşamaya devam edeceğiz. Sokak boyunca uzanan soframızda siz değerli hemşehrilerimizin yoğun katılımı ile kardeşliğimizi perçinleyen bir ortam oluşmuş. Yoğun ilginiz ve iftar soframıza katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ederim” dedi.

İftar programının hayırlara vesile olmasını dileyen Tok, mahalle sakinleriyle yakından ilgilenip fotoğraf çekildi.

İftara ayrıca, meclis üyeleri, birim müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

SIRADAKİ HABER
}