HaberlerOrdu HaberleriRamazan pidesi damaklara hitap ediyor

Ramazan pidesi damaklara hitap ediyor - Ordu Haberleri

Ordu'nun Fatsa ilçesinde vatandaşlar Ramazan pidesine büyük ilgi gösterirken, fırıncılar da hem yoğun talebi karşılamak hem de damaklara hitap eden pideler yapmak için yoğun mesai harcıyorlar.

Ramazan pidesi damaklara hitap ediyor

Pide alabilmek için saatler öncesinden sıraya giren vatandaşlar, hiç usanmadan kendilerine sıra gelmesini bekliyorlar. Fırından çıkan sıcak pideler için isim yazdıran vatandaşlar, sıraları geldikçe pidelerini alıp evlerinin yolunu tutuyorlar. Ramazan pidesinin Ramazan ayına özel bir durum olduğuna dikkat çeken Fatih Bektaş isimli vatandaş, 'Ramazan ayında yapılan susamlı ve yumurtalı pidelerle sofralarımızı süslemek insana ayrı bir keyif veriyor. Fırında bekleyerek hem vakit geçiriyoruz hem de taze ve sıcak olarak fırından çıkan pidemizi eve götürüyoruz' dedi.
Fırıncı Kenan Cındık ise, 'Ramazan ayına özel pidelerimizi taş fırın ekmeği ile yapıyoruz. Oruç tutup hem de sıcak fırının başında pide yapıyoruz. Biraz zorlansak da Allah bize o gücü kuvveti veriyor. Müşterilerimize en iyi şekilde pide yapıp onları fırından mutlu ayrılması bizleri sevindiriyor. Sade 1 ay pide yoğunluğu oluyor ve bereketli bir ay geçiriyoruz' diye konuştu.
250 derece fırının başında oruç tutarak işini yaptığını söyleyen fırıncı Ali Kulak ise, 'Yaz ayının sıcağı ile birlikte gerçekten zor bir işi yapıyoruz. Gün içinde normal ekmek çıkartıyor, iftara yıkan zamanda ise pideleri çıkartıyoruz. Gerçekten sıcak bir ortamda oruçlu çalışmak bizleri zorluyor. Ama en iyi pideyi yapmak için çalışıyoruz' şeklinde konuştu.

Ramazan pidesi damaklara hitap ediyor

SIRADAKİ HABER
}