HaberlerKaradeniz 4 şehit verdi!

Karadeniz 4 şehit verdi!

Şırnak'ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 13 askerden dördünün ateşi Karadeniz'e düştü.

Karadeniz 4 şehit verdi!

Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinde kalkıştan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına çarparak düşen helikopterde şehit olan 13 askerden 4'ünün ateşi Karadeniz'e düştü.

MERZİFON 2 ŞEHİT VERDİ

Pilot Üsteğmen Abdülmuttalib Kesikbaş ile Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekar’ın acı haberi Amasya'nın Merzifon ilçesine düştü.

Eşinin 8 aylık hamile olduğu öğrenilen Kesikbaş ile evli ve 2 çocuk babası olan İncekar’ın acı haberlerini ailelerine ileten Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, bir ilçede iki şehit acısı yaşamanın son derece zor olduğunu belirtti.

TÜMGENERAL AYDOĞAN AYDIN'IN TOKAT'TAKİ EVİNE DEV TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Helikopter kazasında şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın'nı babası Ahmet Aydın'a şehadet haberi tatil için geldiği Balıkesir'in Edremit ilçesinde verildi. Aydın ailesinin evine dev bir Türk Bayrağı asıldı.
Yaşanan helikopter kazasında 12 asker ile birlikte şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın şehadet haberi Balıkesir'in Edremit ilçesinde tatil için bulunan babası Ahmet Aydın'a sağlık ekipleri eşliğinde verildi. Şehit haberini alan aile daha sonra ilçeden ayrıldı. Tokat'tan tatil için yazlıklarına gelen ailenin evine dev bir Türk Bayrağı asıldı. Ayrıca sağlık ekipleri şehit ailesinin evinin önünde hazır bekletildi.

ŞEHİT ATEŞİ ORDU'YU DA YAKTI

Ordu’nun Altınordu ilçesi Teyneli Mahallesi nüfusuna kayıtlı şehit Yüzbaşı Nuri Şener’in yakınları gece yarısı acı haberi aldıktan sonra Ordu Büyükşehir Belediyesinden sağlanan bir otobüsle İstanbul’a yola çıktılar. 32 yaşında, evli ve 1 çocuk babası olan şehit Yüzbaşı Şener'in eşinin doktor olduğu, anne ve babasıyla birlikte ailece İstanbul’da yaşadıkları öğrenildi.

“Şehidimiz ailesinin yaşadığı İstanbul'da toprağa verilecek"

Teyneli Mahallesi Muhtarı İsmail Karadağ, Şehit Piyade Yüzbaşı Nuri Şener'in eşi ve çocuğuyla Ankara'da yaşarken yaklaşık 7 ay önce Ankara'dan geçici görev için Şırnak'a gittiğini, annesi Fatma ve babası Vural Şener'in İstanbul’da yaşadığını belirtti. Muhtar Karadağ, “Şehidimiz ailesinin yaşadığı İstanbul'da toprağa verilecek. Şehidin naaşı İstanbul Şişli Feriköy Hasan Zeynep Camisi'nde bugün kılınacak ikindi namazıyla, Feriköy Mezarlığı'na defnedilecek. Mahallemizde şehidimizin amcası ve diğer yakınları Ordu Büyükşehir Belediyesinden sağlanan bir otobüsle cenazeye katılmak üzere sabaha karşı İstanbul’a doğru yola çıktı” bilgisini verdi. şehit  


SIRADAKİ HABER
}