HaberlerAtakum'da eğitime büyük destek

Atakum'da eğitime büyük destek

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, iftar buluşmaları kapsamında, ilçede görev yapan öğretmenler ve aileleriyle bir araya geldi.

Atakum'da eğitime büyük destek

Yalı Kafe'de düzenlenen iftar buluşmasında konuşan Başkan Taşçı, 'Eğitime ve eğitimciye her zaman destekçiyiz. Öğretmenler, bizim için son derece kıymetlidir' dedi.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum ilçesindeki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenleri, düzenlediği iftar buluşmasına ağırladı. Yalı Kafe'de düzenlenen iftar yemeğine Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Coşkun'un yanı sıra, ilçedeki eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile aileleri katıldı.

Kendisinin de bir öğretmen eşi olduğunu hatırlatan ve bu anlamda öğretmenlerin yaşadıklarını yakından bildiğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Öğretmenlik, dünyanın en zor ama en keyifli mesleklerinden birisidir. Kendim de bir öğretmen eşi olarak, bunu çok iyi biliyorum. Çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu anlamda, Atakum Belediyesi olarak her zaman öğretmenlerimizin yanındayız. Eğitime ve eğitimciye destek vermek, gelecek adına yaptığımız planlarımızda önemli bir adımdır. Biz de bu adımı atmaktan asla kaçınmıyoruz' diye konuştu.

Atakum ilçesindeki okullar ile sıkı bir iletişim halinde olduklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, daha iyi koşullarda eğitimlerini sürdürmeleri, ülkemizin aydınlık yarınları adına önemlidir. Biz de bu kapsamda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve okul yöneticilerimizle sürekli iletişim halindeyiz. Bu anlamda göreve geldiğimiz günden bugüne kadar, okullarımızda çevre düzenlemesi, bakım-onarım ve yeni tesis kazandırma anlamında 3 milyon TL'yi aşkın yatırım yaptık. Eğitim bizim için son derece önemlidir. Eğitime destek vermeye devam edeceğiz' şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}