HaberlerSamsun Haber: Samsun Golf Kulübü'nden 10 ayda 5 altın madalya

Samsun Haber: Samsun Golf Kulübü'nden 10 ayda 5 altın madalya

Samsun Haber: Türkiye Golf Federasyonu'nun düzenlediği Yerel Yıldızlar Turu Minikler İstanbul Bölgesi Turnuvası'nın 3. ve 4. ayak müsabakası tamamlandı. İlk iki ayakta altın madalyayla ilk kez tanışan Samsun Golf Kulübü sporcuları, 3. ve 4. ayakta da büyük başarıya imza attı. Minik golfçüler, müsabakadan 3 altın madalya daha kazanarak döndü.

Samsun Haber: Samsun Golf Kulübü'nden 10 ayda 5 altın madalya

Samsun Haber: Yerel Yıldızlar Turu minikler İstanbul bölgesi 3. ve 4. ayak müsabakaları, Klassis Golf Kulübü’nde yapıldı. Klassis Golf Kulübü, İstanbul Gençler Golf Akademisi, Kemer Golf Kulübü, Ağrı Atletik Golf Kulübü, Rıfkı Salim Burçak Golf Kulübü, Lalezar Golf Kulübü, Samsun Golf Kulübü, Bolluca Golf Kulübü ve İstanbul Golf Kulübü sporcularının katıldığı müsabakalarda ferdi lisanslı sporcular dahil 129 minik mücadele etti.

3. ayağında 66 sporcunun yarıştığı turnuvanın minik erkekler B kategorisinde yarışan Samsun Golf Kulübü'nden Özel Bahçeşehir Koleji 6. sınıf öğrencisi Can Kayra Taşkın, 22 stableford skorla ilk sırada yer alarak ikinci altın madalyasını kazandı. 63 sporcu yer aldığı 4 ayak kazananı B kategorisinde Samsun Golf Kulübü'nden Seyfi Demirsoy Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Dara Muhammed Saf, 22 stableford skorla ilk sırada yer aldı. Minik golfçü de ikinci altın madalyasını kazanarak, herkesi gururlandırdı. 4. ayak minik bayanlar B kategorisinde Samsun Golf Kulübü'nü temsil eden Havza 25 Mayıs Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Zeynep Nefin Ertuğ, 23 stableford skorla birinci gelerek altın madalyasını boynuna taktı.

Turnuvada dereceye giren sporcular, madalyalarını final raundunun ardından düzenlenen ödül töreniyle aldı. Yeni açılmasına rağmen 10 aylık eğitimle turnuvadan toplamda 5 altın madalya ile dönen Samsun Golf Kulübü, sağladığı büyük başarı ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Altın madalya kazanan minik golfçüler ile Kulüp Baş Antrenörü Hamza Sayın ve yardımcısı Osman Nallı, 5 altın madalyayla döndükleri için mutlu olduklarını söyledi.

Türkiye Golf Milli Takımı’nı yıllarca zirvede, ulusal ve uluslararası başarılarla en iyi şekilde temsil eden Samsun Golf Kulübü Baş Antrenörü Hamza Sayın, kısa sürede yoğun antrenman ve eğitimlerle önemli bir başarıya imza attıklarını kaydetti. Kulübün yeni olmasına rağmen ilk resmi turnuvada sporcularının 5 altın madalya kazandığını, bunun da kendilerini sevindirdiğini ifade eden Sayın, öğrencilere yönelik eğitimlere devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

SIRADAKİ HABER
}