Haberlerİstanbul HaberleriMYP Lideri Yılmaz'dan 13 askerin şehit olduğu kazayla ilgili açıklama

MYP Lideri Yılmaz'dan 13 askerin şehit olduğu kazayla ilgili açıklama - İstanbul Haberleri

Muhafazakar Yükseliş Parti (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz,Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba'da 13 askerin şehit olduğu helikopter kazasına ilişkin açıklamalarda bulunarak, 'İçimiz yanıyor. Allah bu memleketin ordusunu korusun' dedi.

MYP Lideri Yılmaz'dan 13 askerin şehit olduğu kazayla ilgili açıklama

MYP Lideri Yılmaz, Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba'da 13 askerin şehit olduğu helikopter kazasına ilişkin yazılı açıklamasında, 'İçimiz yanıyor. Allah bu memleketin ordusunu korusun. Milletimiz son 30 yılda ne büyük acılar çekti hepimiz biliyoruz. Bu süreçte askerimiz her zaman terörün hedefinde can siperine mücadele etmekten geri durmadı. Bu şehitlerin de bu ordunun da hakkı ödenemez. Millet olarak 30 yılda verdiğimiz her bir şehidimize karşı sorumluluğumuz çok ama çok büyük' dedi.
Bu meselenin tek başına askerin meselesi olmadığını söyleyen MYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, 'Halk olarak zengin fakir hepimiz sorumluyuz. Bu mesele tek başına askerin meselesi değildir.Gelin bu memleketin üstünde yaşayan toprağında nefes alan bireyler olarak en ücra köşedekinden yaldızlı kulelerde oturanlarımıza kadar şapkamızı önümüze koyup bir eleştiri yapalım. Yarın sıratı geçerken bu şehitler bu milletin her bireyinden hesap soracaktır. Millet olarak ne yapılması gerekiyorsa yapmaya her an hazır olduğumuzu bütün dünyaya gösterebilmeliyiz. İçimiz yanıyor siyaset daha kararlı adımlar atmalıdır' şeklinde konuştu.
ABD ve Rusya'yı da eleştiren MYP Lideri Yılmaz, 'Amerika ve Rusya arka kapıda ne yapıyor bilen yok. Amerika ve Rusya bir yandan savaşıyor gözükürken diğer yandan terör guruplarına ortak destek veriyorlar. Bir kez daha hiç kimseyle dost olamayacağımız ortaya çıkmıştır. Bölgeye teröre destek amaçlı verilen silahlar artık açık ve aleni şekilde yardım adı ile verilmektedir. Bu saçmalığın önüne kınamalarla geçilemez. Bu silahların kimin kanını akıttığı bu kadar açık iken bizim millet, siyaset ve ordusu ile dünyaya çok daha sağlam cevaplar vermemiz gerekmektedir. Bu durum sürdürülebilir bir durum değildir. 30 yıl süren kan ve gözyaşı yeni yapılanmalara verilen silah ve destekle daha kaç yıl sürecek birisi cevaplamak durumundadır. Bu sorunun muhatabı da son derece net ve açıktır' dedi.

SIRADAKİ HABER
}