HaberlerMardin HaberleriMardin'de şehit ve gazi yakınları için özel şube

Mardin'de şehit ve gazi yakınları için özel şube - Mardin Haberleri

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde şehit ve gazi yakınları için şube müdürlüğü kuruldu.

Mardin'de şehit ve gazi yakınları için özel şube

Açılan şube müdürlüğüyle şehitlerin kutsal emanetleri olan aileleri ve gazilerin sorunları, beklentileri belirlenerek sıkıntılarının çözülmesinin hedeflendiği belirtildi. Ayrıca yapılacak sosyal etkinlikler ile ailelerin mutlu olması konusunda çalışmalar da yapılacak. Şehit ailelerine belirli aralıklarla yapılacak ziyaretlerle unutulmamalarının da sağlanacağı bildirildi.

'Sosyal sorumluluklarımıza önem verdik'
Şehitlerin emanetlerine sahip çıkmanın boyunlarının borcu olduğunu belirten Mardin Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, 'Belediye olarak sosyal sorumluluklarımızı bilen bir yapıda projeler yapmaktayız. Bu nedenle özellikle dezavantajlı gruplar, dar gelirli ailelerin her daim yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Yaptığımız çalışmalar ile kimsesi olmayan hemşehrilerimize kimse olduk. Öte yandan önem verdiğimiz konuların başında ise şehit ailelerimiz ve gaziler gelmektedir. Bu nedenle onların sıkıntılarını dinleyen, sürekli onlarla olan ve sosyal olarak etkinlikleri yapacak şehit ve gazi yakınları için şube müdürlüğümüzü kurduk' dedi.

'Şehitlerimizi hiçbir zaman unutmuyoruz'
Şehitlerin emanetlerine sahip çıkmanın önemine dikkat çeken Yaman açıklamalarını şöyle sürdürdü:
'Şehitlerimiz ülkemizin var olması için canlarını ve kanlarını seve seve vermiş, vatanımızın bekası için gözlerini bile kırpmamıştır. Ayrıca gazilerimiz de şehitlerimiz gibi gelecek nesillere güzel bir vatan bırakabilmek adına hiç düşünmeden organlarını bırakmışlardır. Şimdi onlar için ne yapsak azdır. Bu nedenle şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için daha kurumsal bir çalışma yapmak istedik. Kurduğumuz müdürlüğümüz şehit ailelerimiz ve gazilerimizle sürekli iç içe olacak ve onların sıkıntılarının sona ermesi adına etkin bir çalışma yöntemi uygulayacak. Aynı zamanda mutlu olabilmeleri için de çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Bu hedeflerle kurduğumuz müdürlüğümüz aynı zamanda Türkiye'de ilk olma özelliğine sahiptir'.

Mardin’de şehit ve gazi yakınları için özel şube

SIRADAKİ HABER
}