HaberlerGaziantep HaberleriFatma Şahin, Şehit Yarbay Songül Yakut ile anısını anlattı

Fatma Şahin, Şehit Yarbay Songül Yakut ile anısını anlattı - Gaziantep Haberleri

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, helikopter kazasında şehit olan Jandarma Yarbay Songül Yakut ile anısını anlattı

Fatma Şahin, Şehit Yarbay Songül Yakut ile anısını anlattı

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin çok üzgün olduğunu belirterek, Türkiye'nin ilk kadın Jandarma komutanı olan Songül Yakut ile olan anısını anlattı. Şahin, 'Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yaptığım dönemde kadına şiddet ile ilgili çok önemli bir yasayı çıkarma fırsatımız olmuştu. Bu yasayı çıkardıktan sonra hayata geçirmek, yasayı uygulama yoğun bir şekilde çalışmak gerekiyordu. Emniyet müdürlerimiz ve İçişleri Bakanımız ile çalıştık. Bir taraftan Jandarma bölgesinde bu tür olayların çok sık olduğunu öğrendik. Ve disiplinli bir şekilde bu olayın üzerine gitmemiz gerektiğini düşündük. Songül Yarbayımızla bu olayda tanışmış olduk. Onun bir kadın olarak duruşu, olaylara karşı empatisi ve içselleştirmesi bu yasaya ilişkin elimizi çok güçlendirmişti. Bu sayede kısa bir süre içerisinde Jandarma bölgesindeki sahada çok yoğun bir çalışma yaptık. Bunun sonucunda birçok kadının yaşamına dokunmaya başladığımızı,ailelerin bilinçlendirilmeye başladığını gördük' şeklinde konuştu.
'Kaza haberini okurken isimleri gördüğümde yüreğim sızladı' diyen Şahin, 'İnşallah onun şefaati hepimizin üzerine olsun. Onu tanıdığım için çok mutluyum' dedi.
Şahin, şehit olan 13 askerin ailesine başsağlığı diledi.

SIRADAKİ HABER
}