HaberlerGaziantep HaberleriŞamil Tayyar'dan Kılıçdaroğlu çağrısı: 'Kılıçdaroğlu, şuan FETÖ'ye rehin'

Şamil Tayyar'dan Kılıçdaroğlu çağrısı: 'Kılıçdaroğlu, şuan FETÖ'ye rehin' - Gaziantep Haberleri

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün elinden kurtarılması için çağrıda bulunarak, 'Kılıçdaroğlu, şuan FETÖ'ye rehin' dedi.

Şamil Tayyar'dan Kılıçdaroğlu çağrısı: 'Kılıçdaroğlu, şuan FETÖ'ye rehin'

Milletvekili Tayyar, bir televizyon kanalında yaptığı değerlendirmede, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün elinde olduğu ileri sürerek, 'Şu an Kılıçdaroğlu Fetö'ye rehin. Fetö ile mücadele ederken bir taraftan da Kılıçdaroğlu'nun Fetö'den kurtarılması gerekiyor. Kılıçdaroğlu FETÖ argümanları üzerinden siyaset yapmaya devam ediyor' dedi.
'Erdoğan'a gerçek bilgiler aktarılmıyor'
Tayyar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da gerçek bilgilerin aktarılmadığını savunarak, '15 Temmuz gecesini evde koltuğunda geçirenler bugün ahkam kesiyor. Türkiye'nin her yerinde görülen çatı davalarında bir problem var. FETÖ borsası var! kimi savcı, hakim, avukatlar bu süreci rant sürecine dönüştürüp para kazandı. Cumhurbaşkanımıza yargının iç yüzüyle alakalı gerçek bilgiler aktarılmıyor' ifadelerini kullandı.
Dişli'nin parti yönetimi dışında kalması
Milletvekili Tayyar, Milletvekili Şaban Dişli'nin parti yönetiminin dışında kalmasını mesaj olarak değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Tayyar, 'A takımı diye kategorik yaklaşım doğru değil. Ak Parti'de 'Recep Tayyip Erdoğan ve diğerleri' var. Bu değişiklikteki tek mesaj Şaban Dişli'nin dışarıda kalmasıdır. Şaban Dişli'nin gidişinin kardeşiyle alakalı bir sebebi var. Ancak diğer isimler açısından siyasi bir mesaj yok' diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}