HaberlerEmniyetten 'cankurtaran' eğitimi

Emniyetten 'cankurtaran' eğitimi

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şubesi görevlileri tarafından; itfaiyeci, cankurtaran ve zabıtalara yönelik 'cankurtaran' eğitimi verildi.

Emniyetten 'cankurtaran' eğitimi

Deniz Limanı Şube Müdürlüğünden Komiser Yardımcısı İrfan Kıpçak, dalgıç polis memuru Ahmet Turan ve polis memuru Şenol İskender tarafından verilen cankurtaran eğitimi, Atakum Belediyesi Eğitim ve Eğlence Merkezi Konferans Salonu'nda yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye personeli, cankurtaran ve zabıtaların katıldığı eğitimde; cankurtarma, dip akıntıları ve çeşitli kurtarma yöntemleri anlatıldı. İşitme Engelliler Olimpiyatları öncesi farklı noktalarda denize girmenin artabileceğinden bahsedilen eğitimde, bu konularda daha dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Limanı Şubesi öğrencilere ve vatandaşlara yönelik olarak cankurtaran eğitimi ve bilgilendirme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Samsun'da çeşitli okullarda seminer düzenlendi, şehrin çeşitli noktalarına afişler asıldı, 3 bin adet el broşürü dağıtıldı.

SIRADAKİ HABER
}