HaberlerAnkara HaberleriBüyükşehir, şehitlerin ismini yaşatacak

Büyükşehir, şehitlerin ismini yaşatacak - Ankara Haberleri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün gece Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalandıktan kısa süre sonra yüksek gerilim hatlarına takılarak düşen helikopterde şehit olan 13 askerin isimlerinin, Ankara'da cadde ve sokaklara verilerek yaşatılacağını bildirdi.

Büyükşehir, şehitlerin ismini yaşatacak

Başkan Gökçek, elim kazayla ilgili olarak Twitter'dan yaptığı açıklamada, 'Şehitlerimizin ismini, bu ayki Belediye Meclisimizde, bir mahallemizdeki cadde ve sokaklara vereceğiz. Bu kahramanlar unutulmayacak ve bir parkta yapılacak bir projeyle isimleri yaşatılacak' dedi.
Helikopter kazasında şehit olan Tümgeral Aydoğan Aydın'ın gerçek bir kahraman olduğunu ifade eden Başkan Gökçek, 'Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın. O, gerçek bir kahramandı. Mekanı cennet olsun. İşte Kato Dağı'ndan Cumhurbaşkanımızla yaptığı konuşma' diyerek, Komutan'ın Cumhurbaşkanı ile yaptığı konuşmanın videosunu da paylaştı.
Başkan Gökçek, ardından, şehit olan Yarbay Songül Yakut ile ilgili olarak da 'FETÖ'cülerle mücadele ettiği için ordudan atılan, sonra tekrar görevine dönen bir kahraman. Mekanı cennet olsun' tweet'ini attı.

Büyükşehir, şehitlerin ismini yaşatacak

SIRADAKİ HABER
}