HaberlerVatandaşlar helikopterin düşme anında yaşananları anlattı

Vatandaşlar helikopterin düşme anında yaşananları anlattı

Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinde yaşayan vatandaşlar, içerisinde bulunan 13 askerin şehit olduğu helikopterin düşme anında yaşananları anlattı.

Vatandaşlar helikopterin düşme anında yaşananları anlattı

Vatandaşlar, önce şiddetli bir patlama sesinin geldiğini, ardından da elektriklerin kesildiğini belirterek, sesi duyar duymaz olay yerine gittiklerini kaydetti. Vatandaşlar, olay yerine gittiklerinde helikopterin içerisindeki mühimmatların patladığını gördüklerini de vurguladı.

Türkiye’nin Irak sınırında bulunan Uludere ilçesi Şenoba beldesinde bulunan 48. Hudut Tugay Komutanlığından askeri birlikleri denetlemek üzere dün akşam saatlerinde havalanan ve içerisinde Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile 2 albay, 1 yarbay, 1 binbaşı, 3 yüzbaşı, 1 üsteğmen, 2 başçavuş ve 2 uzman çavuşun bulunduğu helikopter, havalandıktan yaklaşık 3 dakika sonra, beldeye 1 kilometre mesafede bulunan Hezil Çayı kıyısına düştü. Olayda, helikopterin içerisinde bulunan 13 asker de şehit oldu. Olay yerinden alınarak, Şırnak Devlet Hastanesi morguna kaldırılan şehitlerden 7’si, yapılan otopsilerinin ardından, 23. Sınır Tümen Komutanlığında tören düzenlenerek, defnedilmek üzere memleketlerine uğurlandı. 6 şehidin cenazesi ise otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

SIRADAKİ HABER
}