HaberlerAfyonkarahisar HaberleriFETÖ operasyonunda gözaltına alınan 21 şahıs adliyeye sevk edildi

FETÖ operasyonunda gözaltına alınan 21 şahıs adliyeye sevk edildi - Afyonkarahisar Haberleri

Afyonkarahisar'da yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında gözaltına alınan 21 kişi adliyeye sevk edildi. Şahıslar arasında kadınların çoğunlukta yer alması ve koltuk değnekli bir kişinin de olması dikkatlerden kaçmadı.

FETÖ operasyonunda gözaltına alınan 21 şahıs adliyeye sevk edildi

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturmasında, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından gözaltına alınan 21 kişi adliyeye sevk edildi. Şahıslar adliyeye çıkarılmadan önce Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şahıslar arasından kadınların çoğunlukta olması ve koltuk değnekli bir kişinin de olması göze çarptı. Emniyete ait polis minibüsü ile sağlık kontrolüne getirilen şahısların kelepçe ile birbirlerine bağlı oldukları da gözlendi.
Gözaltına alınan şahısların bir kısmının örgütün mesajlaşma programı olan 'ByLock' kullanıcısı olduğu iddia edildi. Geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edilen şahısların akşam saatlerinde mahkemeye çıkarılacakları öğrenildi.

FETÖ operasyonunda gözaltına alınan 21 şahıs adliyeye sevk edildi

SIRADAKİ HABER
}