HaberlerAnkara HaberleriAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından 15 Temmuz şehit yakını ve gazilere yarg

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından 15 Temmuz şehit yakını ve gazilere yarg - Ankara Haberleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri yargı sürecinde ve mahkemelerde de yalnız bırakmadıklarını belirterek, 'Şimdi, hain darbecilerin yargı önünde hesap verme vakti geldi. Biz daima emanet olarak gördüğümüz şehit yakınlarımızın, gazilerimizin yanındayız. Her türlü ihtiyaçlarının karşılanm

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından 15 Temmuz şehit yakını ve gazilere yarg

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 15 Temmuz şehitlerinin yakınları ve gazileri yargı sürecinde de yalnız bırakmıyor. Bakanlık, FETÖ darbe girişimi davalarının görüldüğü İstanbul ve Ankara'da kurduğu çadırlarla şehit yakınları ve gazilere destek veriyor. İstanbul'da Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi ve Ankara'da Sincan Adliyesi'nde darbe davalarının görüldüğü günlerde şehit yakınları ve gaziler, duruşmalara bakanlık tarafından tahsis edilen otobüslerle getiriliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kurulan çadırlarda şehit yakınları ve gazilere bakanlık personelleri tarafından hukuki ve psikososyal destek sağlanıyor. Ayrıca kurulan çadırlarda duruşmalara katılan şehit yakınları ve gazilerin günlük ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli hizmetler sağlanıyor.

'Hayatın her anında ailelerimizin moralini yüksek tutmak ve onlara destek vermek bizim en temel görevimiz'
Duruşmaları yakından takip eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, '15 Temmuz darbe girişimi, ülkemize yapılmış alçak bir saldırıydı. Milletimizin kararlı ve cesur duruşuyla bu saldırıyı püskürttük. Şimdi, hain darbecilerin yargı önünde hesap verme vakti geldi. Çeşitli davalar aynı anda devam ediyor. Bizi, milletimizi, bayrağımızı canı pahasına koruyan şehit ve gazilerimizin katilleri inşallah hak ettikleri cezaları alacaklar. Biz daima emanet olarak gördüğümüz şehit yakınlarımızın, gazilerimizin yanındayız. Onların derdi bizim derdimiz, sevinçleri bizim sevincimiz. Şehit yakınları ve gazilerimizi yargı sürecinde mahkemelerde de yalnız bırakmıyoruz. Ben de dün İstanbul Silivri'de görülen davayı izledim, orada şehit yakını ve gazilerimizle birlikteydik. Milletimizin duaları, desteği onlarla. Her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Yalnızca kurduğumuz bu çadırlar ve buralarda verdiğimiz hizmetlerle değil, hayatın her anında ailelerimizin moralini yüksek tutmak ve onlara destek vermek bizim en temel görevimiz' ifadelerini kullandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından 15 Temmuz şehit yakını ve gazilere yarg

SIRADAKİ HABER
}