HaberlerSinop HaberleriSinop'ta Ramazan denetimleri

Sinop'ta Ramazan denetimleri - Sinop Haberleri

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından gıda denetimlerine devam ediliyor.

Sinop'ta Ramazan denetimleri

Başta fırın, pastane ve unlu mamul işletmeleri olmak üzere kasap ve market gibi Ramazan ayında daha aktif üretim, satış ve dağıtım yapan işletmelere denetimler sıklaştırıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Ahmet Tam ve Gıda Yem Şube Müdür Vekili Selçuk Yiğit'in de katılımlarıyla gerçekleştirilen denetimlerde gıda kontrol görevlilerince işletmelerin izin belgeleri, fiziki ortamları, asgari teknik ve sıhhi şartları, üretilen ürünlerin gıda mevzuatına uygunlukları kontrol edildi, işletme sahibi ve çalışanları gıda güvenliği, personel hijyeni vb. konularda bilgilendirme yapıldı.
Kasap esnafına yönelik yapılan toplantılarda belirtilen kesim, nakil, muhafaza, hijyen vb. uygulamalara riayet edilip edilmediği denetlenerek uyarılarda bulunuldu.
Yılın diğer zamanlarında olduğu gibi Ramazan ayında da halkın sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmelerinin sağlanması için İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü gıda denetim ekipleri, insan sağlığını koruyucu yönde tedbirler almaya ve uygulamaya kesintisiz olarak devam edeceklerini belirtti.

Sinop’ta Ramazan denetimleri

SIRADAKİ HABER
}