HaberlerSamsunspor: Durmuş'tan samimi itiraf: 'Büyük yük yükledik'

Samsunspor: Durmuş'tan samimi itiraf: 'Büyük yük yükledik'

Samsunspor: Samsunspor Gençlik Geliştirme Eğitim Merkezi Koordinatörü Besim Durmuş'tan samimi itiraflar geldi.

Samsunspor: Durmuş'tan samimi itiraf: 'Büyük yük yükledik'

Samsunspor: Durmuş, sezon başında profesyonel yapılan ancak A Takım'da forma şansı bulamayan oyuncularla ilgili, "Hazır olmayan genç oyuncuları profesyonel yaparak onlara ağır yükler yükledik. TFF 1. Ligi gibi çetin bir ligde bu oyuncularla alternatifleri olmadığı halde yarış içerisinde girdik, sonuç olarak onlarda bu takımı hedefe taşıyamadı" dedi

BURASI BÜYÜK CAMİA

FutbolaSamsunspor altyapısında başlayan ve Kırmızı-Beyazlıların bir dönem teknik direktörlük görevini de üstlenen tecrübeli isim Besim Durmuş, şimdilerde Samsunspor Gençlik Geliştirme Eğitim Merkezi Koordinatörlük görevini yürütüyor. Haber Gazetesi'ne samimi itiraflarda bulunan Durmuş, büyük değişimin sinyallerini de verdi. Biten sezonun ardından Samsunspor'un ligde kalmasıyla mutluluk yaşadıklarını belirten Besim Durmuş, "Bu şehrin markası olan Samsunspor öyle yada böyle bu ligde kalmayı başardı. Bunda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Umarım Samsunspor gibi büyük bir camia bir daha böyle korkular yaşamaz" dedi.

HEDEFE TAŞIYAMADILAR

Samsunspor'un bu dönem 8-10 oyuncuyu profesyonel yapıp kadrosuna katmasını değerlendiren Besim Durmuş, "Altyapıdan A takıma oyuncu vermek tabiki mutluluk ve gurur verici. Ama bu sezon Samsunspor'da görev alan genç oyuncularımız ligin yoğun temposuna ayak uyduramadı. Bu da onların mevkilerinde alternatiflerin bulunmamasından dolayı oldu tabiki. Oyuncu herşeyiyle altyapıdan A takıma hazır hale çıkmalıdır bana göre. Biz o isimlere çok ağır yükler yükledik, sonuç olarak bu yükle hedefe varamadık. Belki o oyuncular U-21 kadrosunda devam etselerdi, takımlarını şampiyon yapacaklardı. Toplumda Samsunspor altyapısında oyuncu yetişmiyor algısı yaratmak doğru değil, önemli olan buna hangi açıdan baktığınızdır" diye konuştu.

YENİ PROJELER OLACAK

Samsunspor altyapısının kendisinin göreve gelmesiyle birlikte değişime uğradığını belirten Durmuş, "U10'dan U21 kategorisine kadar tüm birimlerimizle koordineli bir şekilde çalışıyoruz. Antrenör kadrolarımızda bazı ayrılıklar yaşadık, kimi hocalarımızın ise ilgilendikleri gruplar değişti. Yeni sezon öncesi ise yine değişik projeler içerisinde yer alacağız. Ramazan ayı sonrası antrenörlerimizle biraraya gelerek yeni sezonda neler yapılabilir fikir alışverişinde bulunacağız. Hatta sezona erken açılış yaparak önümüzü daha net görme fırsatı bulacağız. Bu sezon ayrıca amatör spor kulüplerimizle biraraya gelerek çalışmalar içerisinde olacağız. Onlarla beraber el ele verip Samsun futbolunun daha iyi yerlere gelmesi için çalışacağız"diye konuştu.

SAMSUNSPOR'A BORÇLUYUM

Deneyimli teknik adam sözlerini şöyye noktaladı: "Yeni sezonda önemli projeler ve yapılacak projeler var. Herkes bambaşka bir Samsunspor izleyecek. Başarının anahtar faktörlerinden birisi de takım içerisinde takım yaratmaktır. Toplumda bölgemizde hoca mı var! kanısınıda ben doğru bulmuyorum. Birçok takımda görev yapan üst düzey hocalarımızın olduğunu ben biliyorum. Dediğim gibi olaylara nereden baktığınız önemli olan. Eleştirmek tabi ki olacak ama doğru yapılan işleri de takdir etmek gerekir. Ben ve ekibim bir aile ortamında terbiyemi, ahlakımı borçlu olduğum Samsunspor için cefakarca çalışacak."

Salim YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}