HaberlerSamsun Haber: CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Buna nasıl dayanacağız?'

Samsun Haber: CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Buna nasıl dayanacağız?'

Samsun Haber: Samsun'a 10 gün içinde 3 şehit cenazesi geldiğini ifade eden CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Ana kuzuları, dualarla uğurlanıyor ama ay yıldızlı tabutlarla evlerine dönüyorlar. Buna nasıl dayanacağız, kaç ananın daha yüreği yanacak?' dedi

Samsun Haber: CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Buna nasıl dayanacağız?'

Samsun Haber:CHP Samsun İl BaşkanıTufan Akcagöz, Türkiye’nin son günlerde şehit haberleriyle sarsıldığını ifade ederek, Samsun'a 10 gün içinde 3 şehit cenazesinin geldiğini söyledi. Büyük bir acı içerisinde olduklarını dile getiren Başkan Akcagöz, şehit düşen tüm askerlere Allah’tan rahmet diledi.

ÜZÜNTÜMÜZ ÇOK BÜYÜK

“Şehit bizim şehidimiz ama ateş düştüğü yeri yakıyor” diyen Başkan Akcagöz, büyük bir üzüntü içerisinde olduklarını söyledi. Akcagöz, “Ana kuzuları, dualarla ve iyi dileklerle uğurlanıyor ama ay yıldızlı tabutlarla evlerine dönüyorlar. Buna nasıl dayanacağız? Kaç ananın daha yüreği yanacak? Üzüntümüz çok büyük, yine bir şehit cenazesinde gencecik bir yiğidimizin tabutu altına gireceğiz. Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düşen Uzman ÇavuşGökhan Bayram'a Allah'tan rahmet diliyorum. Kendisiyle birlikte şehit olan güvenlik güçlerimize ve yine helikopter kazasında hayatını kaybeden askerlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

YALAN OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Anayasa değişikliği referandumu öncesi meydanlarda verilen sözlerin yalan olduğunun ortaya çıktığını savunan Başkan Akcagöz, “Başbakan Binali Yıldırım, ‘terör bitecek’ dedi, Numan Kurtulmuş ise ‘şehit cenazesi gelmeyecek’ demişti. Hatırlayın, henüz iki aylık bir meseledir. Sandıklardan evet çıkarsa terör bitecekti. Ama görüyoruz ki durum değişmedi. Bunların hepsinin yalan olduğu ortaya çıktı. Hükümetin, oy avcılığı yapmak için şehitleri kullandığı ortaya çıkmış oldu. İşleri güçleri bu, referandum bitti, hani ne oldu? Şehitlerimizin acısı yüreklerimizi dağlıyor. Var mı buna bir çareniz?” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}