Haberlerİzmir HaberleriBayraklı'da günde 3 bin kişiye iftar

Bayraklı'da günde 3 bin kişiye iftar - İzmir Haberleri

Bayraklı Belediyesi, Ramazan ayında 6 noktada kurduğu iftar çadırları ile günde 3 bin kişiyi misafir ediyor.

Bayraklı'da günde 3 bin kişiye iftar

Birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan ayında Bayraklı Belediyesi, kurduğu iftar sofralarında binlerce vatandaşı ağırlıyor. Birbirlerini tanıyan tanımayan vatandaşlar aynı sofrayı paylaşırken, birlikte oruç açmanın da mutluluğunu yaşıyor. Ayrıca belediye ekipleri, teravih namazı öncesi ve sonrası cami cemaatine ikram araçları ile sıcak çay ve soğuk meyve suyu çeşitleri ikram ediyor.
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, her gün 3 bin vatandaşa iftar yemeği verildiğini ifade ederek, 'Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçemizin faklı noktalarında iftar çadırları kurduk. Her gün 3 bin vatandaşımızı misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çadırlarımıza gelenler sıcak yemeklerini alarak, oruçlarını açıyor. Bizler de birlik, beraberlik, dayanışma duygularını içinde barındıran Ramazan ayının sevincini hemşehrilerimizle birlikte yaşıyoruz' dedi.
Bayraklı'da Ramazan çadırları ise Bayraklı Merkez Mahallesi, (Şehit Hakan Uysal Sokağı Futbol Sahası) Osmangazi Mahallesi (İbrahim Ethem Caddesi No:35), Alparslan Mahallesi (Şehit Ümit Boz Spor Tesisleri), Nafiz Gürman Mahallesi (Taziye Evi- Kubilay Caddesi No:73), Yamanlar Mahallesi (Üç Fidan Anıtı- 7348 Sokak Nazım Hikmet Rekreasyon Alanı), Gümüşpala Mahallesi (7037 sokak No:49/A) da kuruldu.

Bayraklı’da günde 3 bin kişiye iftar

SIRADAKİ HABER
}