HaberlerDenizli HaberleriPamukkale Belediyesi'nden iyi tarıma destek

Pamukkale Belediyesi'nden iyi tarıma destek - Denizli Haberleri

Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Pamukkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, çiftçilere yönelik iyi tarım uygulamaları hakkında Kocadere Mahallesinde bilgilendirme toplantısı yaptı.

Pamukkale Belediyesi'nden iyi tarıma destek

Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve Pamukkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, çiftçilere yönelik iyi tarım uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantılarına Kocadere Mahallesinde devam etti. Kocadere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nde gerçekleşen toplantıya Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici ile çok sayıda çiftçi katıldı.
Müdürlük yetkilileri, en az maliyetle en kaliteli ve en fazla ürünün alınabilmesi için çiftçilerin neler yapmaları gerektiğini aktardı. Teknolojik alandaki yenliklerin çiftçilerin işlerini kolaylaştırdığı, üretilen ürünlerin ise dünya pazarında yer alabilmesi için yapılması gerekenler anlatıldı.
Pamukkale'nin turizm, sanayi, tarihi ve kültürel varlıklar kadar tarımsal üretimde de önemli bir merkez olduğunu dile getiren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 'Dünya kekik üretiminin önemli bir kısmı ilçemizden karşılanıyor. Kocadere'de iklim faktörünün de etkisiyle ön plana çıkan, dünya piyasasına erkenden sunularak büyük avantaj sağlayan kayısı ve nar gibi çeşitli ürünlerimiz var. Tarımsal üretimde bölgemiz koşullarını göz önüne alarak avantajlarımızı ve dezavantajlarımızı belirleyip, üretimde yol haritamızı çıkarmalıyız. Belediye olarak bizler de, iyi tarım uygulamalarına destek olarak çiftçilerimizin üretimine artı değer kazandırmalıyız. Çiftçiler, ürünlerin satış noktalarına sunulurken fiziki mekanın iyileştirilerek kamyonların rahat yanaşabileceği durumun oluşturulmasını istenildi. Diğer bir talep ise kullanılmış ilaçların atık kutularının konulacağı alanların oluşturulması için belediye desteği ifade edildi. Bizler, birçok alanda çiftçilerimizin yanında olduk, bundan sonra da desteklerimiz sürecek. Çiftçilerimizin beklentisi başımızın gözümüzün üstünedir. Talepleri tek tek değerlendireceğiz, üzerinde çalışıp uygulanabilirliğini tespit edeceğiz. Bizim dışımızdaki konular da ise köprü olacağız. Ben bu vesileyle tüm çiftçilerimizi bol bereketli kazançlar diliyorum' dedi.

Pamukkale Belediyesi’nden iyi tarıma destek

SIRADAKİ HABER
}