HaberlerOrdu HaberleriÇamlık Mesire Alanı'nda sona doğru

Çamlık Mesire Alanı'nda sona doğru - Ordu Haberleri

Fatsa Belediye Başkanı Hüseyin Anlayan, Dolunay Mahallesi Çamlık Mesire Alanı'nda 350 araçlık otopark, 60 tane barbekü, 80 aydınlatma direği, 100 piknik masası ve Arnavut taşından doğal yürüme yolları ile yenileme çalışmalarını tamamlamak üzere olduklarını söyledi.

Çamlık Mesire Alanı'nda sona doğru

Başkan Hüseyin Anlayan, Dolunay Mahallesi Çamlık Mesire Alanı'nda Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Eroğlu ve teknik ekip ile çalışmaları inceledi.
Başkan Anlayan burada yaptığı açıklamada, 'Çamlık Mesire Alanımızda hummalı bir çalışmamız var. Burası zaten yıllardır piknik alanı olarak kullanılıyor ama kapasiteyi arttırmak için daha nezih bir mekan oluşturmak için çalışıyoruz. Çamlık'ta aynı zamanda çok yoğun bir trafik sorunu yaşanıyordu. Bu vesileyle piknik alanına gelen yolu sıcak asfalt ve kaldırımını da baskı beton yapıyoruz. Çamlık'a 350 araçlık 3 tane ayrı otopark yapıyoruz çünkü burada çok ciddi otopark sorunu yaşanıyordu, inşallah bu sorunu çözüyoruz. Otopark ile beraber piknik alanını yeniden düzenliyoruz. Komple içerisinde taş parke ile yürüyüş yolu yaptık. 80 tane aydınlatma ile beraber aydınlatmasını çok yeterli hale getirdik. Yine 60 tane barbekü koyduk çünkü pikniğe gelenler kendi ızgarasını getirmeyenlerin kullanabileceği ihtiyaca cevap vermek için 60 tane barbekü koyduk. Bununla beraber piknik masalarını çok arttırdık. Bunun bir kısmı çatılı, bir kısmı açık 100 tanede piknik masası koyuyoruz çünkü vatandaşlarımız çok yoğun bir şekilde masaya ihtiyaç duyuyorlardı, bu ihtiyaç da ortadan kalkıyor. Çamlık'a birçok çocuk oyun grupları koyduk velhasıl burada çok daha yoğun şekilde yapılacak olan piknik alanında son aşamaya geldik. İnşallah Ramazan sonrasında Çamlık Mesire Alanımızı bitirmiş olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Çamlık bütün bölgenin piknik alanına cevap verecek çok nezih mekana yeniden kavuşacak' dedi.

Çamlık Mesire Alanı’nda sona doğru

SIRADAKİ HABER
}