HaberlerOrdu HaberleriFatsa MYO'nun faaliyetleri

Fatsa MYO'nun faaliyetleri - Ordu Haberleri

Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulu(MYO) Müdürü Doç. Dr. Yılmaz Çiftçi, okullarının Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı denetiminden başarıyla geçerek ülkede denizcilik alanında yeterlilik belgesi sahibi olan sayılı meslek yüksekokulları arasına girdiğini söyledi.

Fatsa MYO'nun faaliyetleri

Ordu Üniversitesi Fatsa Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Yılmaz Çiftçi, 'Fatsa Meslek Yüksekokulu 2007-2008 eğitim-öğretim yılında üç bölüm altında bulunan 4 program ve 167 öğrencisi ile eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Başlangıçta Deniz Bilimleri Fakültesi Binası kullanılırken, 2009-2010 eğitim-öğretim yılı itibariyle Et - Balık Kurumuna ait atölye binalarının tadilatı ile halen kullanılmakta olduğu binasında faaliyetlerine devam etmektedir' dedi.
Müdür Çiftçi yaptığı açıklamada, 'Meslek Yüksekokulumuz 2017 yılı itibariyle 6 bölüm altında 9 program, yaklaşık 1800 öğrenci, 21 akademik ve 8 idari personel ile çalışmalarını sürdürmektedir. Bu programların 6'sı ayrıca II. öğretim olarak da eğitim vermektedir. Meslek Yüksekokulumuz kuruluşundan itibaren geçen 10 yıllık sürede birçok proje ve organizasyon içerisinde yer almıştır. Meslek Yüksekokulumuz 2009 yılında başlayan ve yakın zamanda tamamlanan Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi (METEK) Projesi'ne dahil olmuş ve bu proje kapsamında pilot okul olarak seçilen Deniz Ulaştırma ve İşletme programı ile projeye destek vermiştir. Yine Meslek Yüksekokulumuz 2014 yılında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından yürütülen AB Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) çerçevesinde oluşturulan ve Program Otoritesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olan İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı'na (İKG OP), 'Hazır Giyim İmalatına Yönelik Mesleki Eğitim ve Girişimcilik İnisiyatifi-GateforWomen (Kadınların işgücüne katılımlarının teşvik edilmesi ve kadın istihdamının arttırılması)' projesine Moda Tasarımı ve Giyim Üretim Teknolojisi programı ile destek vermektedir' diye konuştu.
Doç. Dr. Yılmaz Çiftçi açıklamasını, 'Meslek Yüksek okulumuz geliştirmiş olduğu Atölye, Laboratuvar, Derslik ve Öğretim Elemanlarıyla yakın zaman içinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Denetiminden başarıyla geçerek ülkemizde Denizcilik alanında yeterlilik belgesi sahibi olan sayılı Meslek Yüksek Okulları arasına girmiştir' şeklinde tamamladı.

SIRADAKİ HABER
}