HaberlerTekkeköy'de şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu

Tekkeköy'de şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, son günlerde meydana gelen terör olaylarında ve elim helikopter kazasında şehit olan askerler ile vatan için, millet için canlarını feda eden tüm şehitlerin ruhuna Tekkeköy Belediyesi Ramazan Sokağı'nda Kur'an-ı Kerim okuttu.

Tekkeköy'de şehitler için Kur'an-ı Kerim okundu

Tekkeköy Cumhuriyet Mahallesi Camisi İmam Hatibi Erdoğan Karagüzel ile Merhum Şevki Yücel Camisi Müezzini Kadir Yılmaz Tekkeköy Belediyesi Ramazan Sokağı'nda şehitlerin ruhu için Kur'an-ı Kerim okuyup, dua yaptılar. Duygu yüklü gecede herkes bir ağızdan terörü lanetleyerek şehitler için ellerini semaya açarak dua etti.

'Bir ölür bin doğar'

Şehit haberlerinin tüm ülkenin bağrında tarifsiz bir acı açtığını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 'Kınalı kuzularımız, güvenlik güçlerimiz cennet vatanımız ve bizler için gözlerini kırpmadan canlarını feda ederek mertebelerin en yücesi olan şehitlik mertebesine erişiyor. Ülkemizin kalkınmasını, büyümesini ve gelişmesini istemeyen iç ve dış terör örgütleri her türlü saldırı ile bizleri yıldırmaya gelişmemizi büyümemizi engellemeye çalışıyor. Ama şunu bilmeliler ki Türk askeri, Türk evladı vatanı için seve seve can verir ve bir ölür bin doğar. Allah askerimize, polisimize ve tüm güvenlik güçlerimize kuvvet versin. Bizde Tekkeköy olarak tek yürek tek bilek olarak ülkemizin birliği, bütünlüğü, istiklal ve istikbali, milletimizin huzur ve güvenliği uğruna canlarını feda ederek şehadet mertebesine erişen aziz şehitlerimizin ruhu için bu akşam Ramazan Sokağımızda Kur'an-ı Kerim okuttuk. Allah okutmuş olduğumuz Kur'an-ı Kerim'i, yapmış olduğumuz duaları kabul ve makbul eylesin. Tüm şehirlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dilerim' dedi.

SIRADAKİ HABER
}