Haberlerİzmir HaberleriBaşkan Görmez'den iftarda 'ekmek' mesajı

Başkan Görmez'den iftarda 'ekmek' mesajı - İzmir Haberleri

Ramazan ayı öncesi ekmeğin 1.25 liradan satılmaya başlanıldığını, göçle gelen dar gelirli kalabalık ailelerin bundan etkilendiğini vurgulayan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, fırıncılara çağrıda bulunarak fiyatların İzmir ortalamasında olması gerektiğini söyledi.

Başkan Görmez'den iftarda 'ekmek' mesajı

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ilçede görev yapan basın mensuplarıyla iftar yemeğinde buluşarak gündeme dair gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez , büyüme yaşanırken, ilçenin geleceğe dair yol haritasını doğru belirlemek gerektiğini, bunun için en büyük önceliğinin toprağı, havayı, suyu, doğal dokuyu korumak olduğunu dile getirerek,'Şimdi Torbalı'nın merkezinde Torbalı Devlet Hastanesi'nin yanı başında, en büyük çevre projemiz olan Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi'nin tam ortasında kurşun fabrikası ruhsatına izin verilmiş. Bu kurşun tesisleri Gaziemir'de tam bir çevre felaketine neden olmuştu. Radyasyonlu atıkların fabrika arazisine gömülü bulunmasala başlayan Türkiye Çernobili tartışmaları, kamuoyu baskısı, açılan davalar sonucu söz konusu fabrika apar-topar 'ya taşınmıştı. Burada ise dönemin belediye başkanı ne yazık ki buna ruhsat vermiş. Fabrikada çalışırken zehirlenen, sakat kalan işçilerle konuştum. Bu durum bizi kaygılandırıyor. Buna ruhsat verenler Torbalı'nın bağrına hançer saplamışlar' şeklinde konuştu.

'Ekmek fiyatları düşürülmezse gereğini yapmak zorunda kalacağım'
Ramazan ayı öncesi ekmeğin 1.25 liradan satılmaya başlanıldığını, göçle gelen dar gelirli kalabalık ailelerin bundan etkilendiğini vurgulayan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez , fırıncıları uyararak 'Fırıncı esnafımızın da üzülmesini, sıkıntı yaşamasını asla istemem. Ancak bu zamdan geri adım atmalarını, İzmir ortalamasında bir ekmek satmalarını istiyorum. Yoksa gereğini yapmak zorunda kalacağım. Yarın geç olmadan fiyatları makul seviyeye çeksinler' dedi.

'135 projenin her biri değişimi tetikleyecek değerlere sahip'
Sağlık, eğitim, ulaşım, tarım, turizm, çevre, spor,sanayi ve altyapı alanlarında devam eden 135 projeden örnekler veren Başkan Görmez, 'Misyonunu tamamlayan merkez ilçeler var. Her bakımdan gelişme olanakları yok. Torbalı ise bölgede bir sinerji oluşturdu. Pozitif bir rüzgar esiyor. Özellikle konut yatırımcıları ilçeye akın ediyor. İZBAN'nın gelmesiyle yaşam kalitesini artırmak isteyen vatandaşlarımızda ilçemizi tercih ediyor. Göreve geldiğimizde Torbalı'nın nüfusu 140 bin dolayındaydı. Şimdi Torbalı nüfusu 170-180 bini aşan İzmir'in en hız gelişen ilçesi, her ay yeni sokaklar kuruluyor. İlçe şantiye alanına dönmüş durumda. Bir Selçuk nüfusu kadar artış oldu ve bu devam ediyor. Belediyenin gücünü aşan yatırımlarda merkezi hükümetin desteğini almaya çalışıyoruz. Fetrek Çayı Sultanlar Vadisi Projesi, Devlet Hastanesi, Huzur Evi'nin işletilmesi, SGK binası gibi oldukça sağlıklı işleyen projelere şimdi Ayrancılar Gençlik Merkezi'de eklendi. İnşaatına başlandı. Karayollarına dair ciddi yatırımlar yapılıyor' ifadelerini kullandı.

'Torbalı tam bir şantiyeye döndü'
İlçenin adeta bir şantiye alanına döndüğünü vurgulayan Başkan Görmez, sözlerini şöyle sürdürdü:
'Kentlere değer ve anlam katan, yaşam kalitesini, bilinirliğini arttıran, ona kimlik ve farkındandık kazandıran eserlerin başında; Meydanlar, Parklar, Bulvarlar, Camiler, tarihi doku ile özgün yapılar gelir. Göreve seçildiğimiz süre içinde öncelikli hedeflerimizden biriside buydu.Torbalı'da altyapı, çevre, kentleşme yatırımlarını gerçekleştirirken klasik belediyecilik hizmetlerinin biraz daha dışına odaklandık. Özellikle sosyal belediyecilik hizmetlerini vereceğimiz , sosyal market, sosyal eğitim merkezleri TOSEM' ler inşaatları bitmek üzere. Çoğu meydanlarımızı bitirdik. Ayrancılar, Atatürk, Çapak, Yazıbaşı, Pancar, Karakuyu'da meydan projelerini hayata geçirdik.Torbalı meydanı bitmek üzere.'

'Her şeyin başı eğitim'
Torbalı'da genç nüfusun İzmir ortalamasının üzerinde olduğuna dikkat çeken Başkan Adnan Yaşar Görmez, ilçede derslik konusunda sıkıntılar yaşandığına, bu bağlamda İl Milli Eğitime 50 dönüm dolayında arsa bağışladıklarını, okul ve derslik inşaatlarının hızla devam ettiğini hatırlattı.Başkan Görmez, 'Çaybaşı, Kırbaş, Pancar, Çaybaşı Atatürk, Çaybaşı Yeni Mahalle, Özbey, Eğerci, Çapak, Atalan mahallerimizde düğün salonları yaptık. Bitenler, hizmete açılanlar var, yakında hizmete açılacak olanlar var. Ayrancılar Düğün Salonunun ihalesi yapıldı. 27 çocuk parkı Ve fitnes alanını hizmete açtık.Abdülhamit Bulvarı, Haluk Alpsü bulvarını, Yazıbaşı bulvarını, Ayrancılar Ege Kent Mahallesi 134 sokaktaki bulvarları ,Ayrancılar Fevzi Çakmak, Tepeköy yürüyüş ve sevgi yolunu bitirdik' dedi.

Devlet hastanesi bitti
Göreve gelmeden önce yaptıkları anketlerde halkın yüzde 65'inin ısrarla devlet hastanesi istediğini anımsatan Görmez, Küçük Menderes havzasının en büyük hastanesinin yapılmasına öncülük ettiklerini ve 250 yataklı hastanede son hazırlıkların yapıldığını sözlerine ekledi.

Başkan Görmez’den iftarda ‘ekmek’ mesajı

SIRADAKİ HABER
}