Haberlerİzmir HaberleriAliağa sahil bandı yaz çiçekleriyle süsleniyor

Aliağa sahil bandı yaz çiçekleriyle süsleniyor - İzmir Haberleri

Cumhuriyet Meydanı Sahil Bandı ile Eski Sebastian Laguna Caddesi'ne 100 bin yazlık çiçek dikme hedefiyle yola çıkan Aliağa Belediyesi, çalışmalarını sürdürüyor.

Aliağa sahil bandı yaz çiçekleriyle süsleniyor

İlçeye yeni yaşam alanları kazandırmak için yeşillendirme ve çiçeklendirme çalışmalarına devam eden Aliağa Belediyesi, bu kapsamda Cumhuriyet Meydanı Sahil Bandını çiçekle donatıyor. Birbirinden farklı rengarenk çiçeklerle renk cümbüşü oluşturan Sahil Bandı görenleri şimdiden kendine hayran bırakıyor. Küçük seyir tepeleri, farklı türden bitkilerle oluşturulmuş desen ve motif uygulamaları Aliağa Sahil Bandı'nın güzelliğine güzellik katıyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Meydanı Sahil Bandı ve Eski Sebastian Laguna Caddesi adeta çiçek bahçesine dönüşecek.

'Örnek olacak'
İlçe genelinde çevre düzenleme çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten Aliağa Belediyesi Ziraat Mühendisi Bilal Özdemir, 'Vatandaşlarımızın nefes alabilecekleri, aileleriyle birlikte vakit geçirebilecekleri ve görsel açıdan kente zenginlik kazandıran çalışmalara ara vermeden devam ediyoruz. Aliağa'nın cazibe merkezlerinden biri haline dönüşecek olan Sahil Bandı, gerek İzmir'in gerekse çevre ilçelerin örnek alacağı bir yer haline gelecek' dedi.

Aliağa sahil bandı yaz çiçekleriyle süsleniyor

SIRADAKİ HABER
}