HaberlerKütahya HaberleriŞehit Kaymakam Safitürk'ün babası, son görev yeri olan köyü ziyaret etti

Şehit Kaymakam Safitürk'ün babası, son görev yeri olan köyü ziyaret etti - Kütahya Haberleri

10 Kasım 2016 tarihinde Mardin'in Derik ilçesindeki hain saldırıda şehit düşen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün babası Asım Safitürk, son görev yeri Kütahya'nın Altıntaş ilçesi Alibeyköy'ü ziyaret etti.

Şehit Kaymakam Safitürk'ün babası, son görev yeri olan köyü ziyaret etti

Son olarak Derik Belediyesine kayyum olarak atanan ve hain saldırıda şehit olan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün babası emekli imam Asım Safitürk, Altıntaş'ın Alibeyköy Camiinde namaz öncesi cemaate vaaz verdi.
Emekli İmam Asım Safitürk, 'Ölüm haktır ama kendi evladını kaybeden bir ölüm yüreklerin parçalanmasıdır. Şehit evladım 7. son çocuğumdu. Bugüne kadar hiçbir zorluk çıkarmadı karşıma. Böyle bir evladı kabetmek elbette kolay değil. Ancak Şehitlik mertebesi en yüksek makamdır. Vatanın birliği ve bütünlüğü asıl olandır. Birlik içinde olmalıyız. Ülkemizin bütünlüğünü bozmak isteyenlere karşı inançlı ve dik durmalıyız. 2000 yılında son görev yerim olan Altıntaş Alibeyköy'de yıllar sonra tekrar sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Rabbim ülke bütünlüğümüzü bozmasın,Ramazan ayı İslam alemi için mübarek olsun'' ifadelerini kullandı.
Asım Safitürk'e Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut tarafından Şehit Sancaktar Mehmet Anıtını sembolize eden bir hediye sunuldu.(YD-EFE)

SIRADAKİ HABER
}