HaberlerOrdu HaberleriAmatör balıkçılarda Ramazan bereketi

Amatör balıkçılarda Ramazan bereketi - Ordu Haberleri

Ordu'nun Fatsa ilçesinde amatör balıkçıların yüzü Ramazan'da gülüyor. Oltalarıyla iskelede balık tutan vatandaşlar, Ramazan ayının bereketli geçtiğini söylüyor.

Amatör balıkçılarda Ramazan bereketi

Amatör balıkçılar hem zaman geçirmek hem de balık tutmak için Atatürk Parkı'nda bulunan sahildeki iskeleye akın ediyorlar. Ramazan ayında vakit geçirmek için iskeleye balık tutmaya geldiğini belirten Emrah Baygın, 'Ramazan ayının gelmesiyle birlikte zaman geçirebilmek amacıyla oltamızı alıp iskeleye gidiyoruz. Bu işi severek hobi olarak yapıyoruz. İşlerimiz rast gidip oltamıza balık vurursa tuttuğumuz balıklarla akşam iftar yapıyoruz' dedi.
Haftada bir balık tutmak için iskeleye geldiğini söyleyen Ersin Kartoğlu, Ramazan ayının bereket ayı olduğunu ve zaman zaman büyük balık yakaladıklarını dile getirdi.
Olta balıkçılığının küçükten büyüğe herkesin en güzel sosyal aktivitesi olduğunu ifade eden Hakan Özyurt ise, 'Balığın her türlüsünü yakalıyoruz. Önemli olan burada bu olta balıkçılığını yaparak kendimizi geliştirmek ve zaman geçirmek' diye konuştu.
Balıkçıların iskelede en fazla istavrit ve kaya balığı tuttuğu gözlendi.

Amatör balıkçılarda Ramazan bereketi

SIRADAKİ HABER
}