HaberlerIsparta HaberleriŞehit aileleri için iftar

Şehit aileleri için iftar - Isparta Haberleri

Isparta'da şehit aileleri ve gaziler onuruna iftar yemeği düzenlendi.

Şehit aileleri için iftar

Isparta Valisi Şehmus Günaydın ve eşi Aysel Günaydın'ın ev sahipliğinde gerçekleşen iftar programına çok sayıda şehit yakını ve gazi katıldı. Okunan akşam ezanı ile birlikte açılan oruçların ardından Kur'an-ı Kerim tilavetine ve İl Müftüsü Galip Akın tarafından okunan dualara eşlik etti.
Vali Şehmus Günaydın, tarihin her döneminde topraklarımız üzerinde milletimize oyunlar sergilendiğini, ancak milletimizin her defasında kanı ve canı ile buna müsaade etmediğini kaydetti. Devletin tüm imkânları ile şehit aileleri ve gazilerin yanında olduğunu belirten Vali Günaydın, 'Bu büyük millet bu coğrafyaya gelip bu toprakları kendine vatan kıldığı zaman çok bedel ödedi. Topraklarımızda gözü olanlar bizleri yurdumuzdan çıkarmak için olmadık oyunlar sergilediler, tezgâhlar kurdular. Ama bu büyük millet her defasında evlatlarının kanıyla canıyla kendine yurt ettiği bu toprakları asla ve asla terk etmedi ve Allah'ın izniyle de terk etmeyecektir. Biz bu coğrafyada çok acılar çektik, çok bedeller ödedik ve ödemeye de devam ediyoruz ama bu ülke üzerinde hesabı olanlar şunu asla ve asla unutmamalıdır. Bu büyük millet tarihte hiç kimseye boyun eğmedi ve inşallah bu topraklarda ilelebet var olacaktır. Herkes hesabını ona göre yapsın.'

'Her zaman yanınızda olacağız'
Şehit aileleri ve gazilere seslenen Günaydın, 'Bu milletin her zaman sizlerin yanında olduğunu asla unutmayın. Ne zaman başınız dara düşerse ne zaman bir dost eli tutmak isterseniz gerek bu aziz milletin kamu görevlileri gerek vatandaşlarımız her zaman yanınızda olacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bildiğiniz gibi ailemle birlikte şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi ziyaret ediyorum. Gerek ben gerek çalışma arkadaşlarım her zaman sizleri ziyaret edeceğiz. Her zaman yanınızda olacağız. Çünkü sizin bu büyük millet için yapmış olduğunuz fedakârlığın hiçbir karşılığı olmadığını çok iyi biliyoruz. Sizin bu fedakârlıklarınızın bedelini ödeyemeyeceğimizi de çok iyi biliyoruz. Bize, sizlere destek olma fırsatı verirseniz, bizi mutlu edersiniz, bizi bahtiyar edersiniz. Bu vatan için, bu bayrak için, bu ezan için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize uzun ömür, sağlıklı, huzurlu bir yaşam, mutlu bir gelecek diliyorum. İftara katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum 'dedi.
İftar programın ardından Vali Şehmus Günaydın ve eşi Aysel Günaydın şehit yakınları, gaziler ve ailelerini uğurladı.

Şehit aileleri için iftar

SIRADAKİ HABER
}